Zrównoważony rozwój

Od ponad 40 lat Bambo Nature angażuje się w produkcję wysokiej jakości produktów do pielęgnacji niemowląt i dzieci, dbając jednocześnie o środowisko. Na nasze podejście do zrównoważonego rozwoju duży wpływ ma wizja naszej spółki-matki, ABENA: Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości życia użytkownikom naszych produktów – zawsze mając na uwadze zrównoważony rozwój.

Ale wiemy też, że droga do bardziej zrównoważonego jutra jest długa i że osiągnięcie naszych celów wymaga rozwoju, innowacji i cierpliwości. Dlatego każdego dnia pracujemy nad znalezieniem nowych, lepszych rozwiązań, które nie idą na kompromis z potrzebami Twoich dzieci i ich szansą na przeżycie wyjątkowych chwil w życiu.

 

Dla nas zrównoważony rozwój to znacznie więcej niż sposób, w jaki wykorzystujemy zasoby fizyczne – chodzi o to, jak dbamy o nasze dzieci i siebie nawzajem.

 

Certyfikaty i produkty

Tutaj, w Bambo Nature, jesteśmy bardzo dumni z naszych certyfikatów stron trzecich i jest ku temu dobry powód: certyfikaty stron trzecich są gwarancją, że produkt w Twoich rękach został przetestowany i oceniony przez wnikliwą, neutralną stronę, która nie ma interesu ani zysku w tym, aby produkty brzmiały lepiej niż są w rzeczywistości.

 

Nasze produkty posiadają różnorodne certyfikaty i oznakowania ekologiczne związane z troską o środowisko, w zależności od rodzaju produktu. Na przykład nasze pieluchy i spodnie posiadają certyfikaty Nordic Swan Ecolabel, EU Ecolabel (z wyjątkiem produktów ze znakiem CE) i FSC™ (Forest Stewardship Council), natomiast nasze produkty do pielęgnacji skóry posiadają certyfikat EcoCert COSMOS.

 

W naszym FAQ na temat zrównoważonego rozwoju oraz na naszej stronie z certyfikatami możesz przeczytać więcej o naszych procesach produkcyjnych, materiałach i certyfikatach.

 

Produkcja

Nasze pieluchy i pieluchomajtki Bambo Nature (z wyłączeniem rozmiaru 0) są produkowane w naszym zakładzie produkcyjnym w Danii na wysoce zaawansowanych maszynach, które zapewniają minimalne całkowite zużycie energii. Oto kilka ekscytujących faktów na temat naszej produkcji pieluszek dziecięcych Bambo Nature:

 

  • Nasz zakład produkcyjny posiada 16 różnych certyfikatów.
  • Ponad 80% produkowanych przez nas pieluch dziecięcych posiada oznakowanie ekologiczne.
  • Zużycie energii w naszej fabryce jest w 100% pokrywane przez certyfikaty energii odnawialnej.
  • W 2021 roku 87,7% wszystkich naszych odpadów produkcyjnych zostało zebranych i sprzedanych firmom recyklingowym w celu ponownego wykorzystania i przetworzenia na nowe produkty.
  • Posiadamy największą na świecie maszynę do produkcji pieluch i artykułów na nietrzymanie moczu.
  • Każdego dnia możemy wyprodukować do 4 milionów pieluch dziecięcych i produktów na nietrzymanie moczu – co daje w sumie aż 1,4 miliarda produktów rocznie!

 

Nieustannie pracujemy nad optymalizacją zużycia energii i zawsze staramy się działać jeszcze lepiej. Przeczytaj więcej o naszych zrównoważonych inicjatywach dotyczących naszych surowców, produktów i opakowań na stronie Nasza odpowiedzialność