Wyprodukowane odpowiedzialnie. Naturalnie!

Pieluchy Bambo Nature odzwierciedlają nasz nordycki styl życia, w którym funkcjonalność i forma łączą się z naturalnym szacunkiem dla siebie nawzajem i środowiska. Ślady naszego dziedzictwa można znaleźć w każdym produkcie, który tworzymy – w naszym projekcie, używanych składnikach i materiałach, naszych wysokich wymaganiach jakościowych i naszej bezpiecznej produkcji.

Fluff SAP for production of Bambo Nature diapers

Starannie dobrane surowce

Puch: włókna drzewne znajdujące się w rdzeniu chłonnym nazywane są „puchem”. Fluff to miękki, chłonny materiał pochodzący z odpowiedzialnych i dobrze zarządzanych lasów posiadających certyfikat FSC™ (Forest Stewardship Council), w których wycina się nie więcej drzew, niż las jest w stanie odtworzyć. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka nasz puch jest całkowicie wolny od chloru (TCF).

SAP: jest skrótem od „superchłonnego polimeru”. SAP jest kluczowym składnikiem wkładu chłonnego i zapewnia dziecku wygodę i suchość. Stosowany przez nas SAP posiada certyfikat Nordic Swan Ecolabel i jest całkowicie bezpieczny dla skóry Twojego dziecka.

 

Baby running. Wearing a Bambo Nature diaper

Mniej znaczy więcej

Masz problem z wyjęciem pieluszek z torby? Zrobiliśmy to celowo! Nasze pieluchy słyną ze swojej wydajności, a aby zapewnić Twojemu dziecku najwyższy komfort, są tak cienkie i lekkie, jak to tylko możliwe. Zwiększa to swobodę ruchów dziecka, ale także pozwala zmieścić w torbie więcej pieluch, co ostatecznie przekłada się na mniejszą liczbę pudełek. I możesz zabrać do domu mniej torebek na pieluchy z supermarketu. Jednocześnie do produkcji naszych pieluszek wykorzystujemy tylko tyle surowców, ile potrzeba. W ten sposób nie używamy większej ilości surowców, niż jest to konieczne, ani nie idziemy na kompromis w zakresie wydajności i komfortu.

 

Baby feet

Żadnych złych dodatków!

Zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci, a zdrowie Twojego dziecka jest jedną z naszych głównych trosk. Dlatego nie używamy żadnych substancji, o których wiadomo, że są szkodliwe dla zdrowia i środowiska, takich jak cyny organiczne, ftalany czy polichlorek winylu. Nie dodajemy także żadnych substancji uznawanych za alergeny lub sklasyfikowanych jako drażniące skórę.

 

Windmills in the fields producing energy

Produkcja duńska

Pieluszki Bambo Nature (z wyłączeniem rozmiaru 0) produkowane są w naszym zakładzie produkcyjnym w Danii na wysoce zaawansowanych maszynach, które zapewniają minimalne całkowite zużycie energii. Nieustannie pracujemy nad optymalizacją zużycia energii i zawsze staramy się działać jeszcze lepiej. Oto niektóre z naszych osiągnięć:

– Dziś 100% naszego zużycia energii elektrycznej pokrywane jest przez energię odnawialną (objętą certyfikatami energii odnawialnej)

– Od 2009 roku zmniejszyliśmy całkowitą emisję CO2 o 62,1%

– W 2021 roku 87,7% naszych odpadów produkcyjnych zostało zebranych i sprzedanych firmom recyklingowym w celu ponownego wykorzystania i przetworzenia na nowe produkty

 

Bambo Nature diaper showing wetness indicator

Sucha i zdrowa skóra dziecka!

Pieluszki Bambo Nature są wyposażone we wskaźnik wilgoci, dzięki czemu szybko i łatwo zauważysz, kiedy nadszedł czas na zmianę pieluszki dla dziecka. Zmieniając pieluchy w odpowiednich odstępach czasu, minimalizujesz ryzyko odparzenia pieluszkowego, oszczędzasz niepotrzebne wyjścia do przewijaka i generujesz mniej odpadów. Wygrana-wygrana!

 

Opakowania i pudełka nadające się do recyklingu

W Bambo Nature oferujemy dwa różne rodzaje opakowań na pieluchy:

Nasze innowacyjne opakowania na pieluchy papierowe wykonane są ze skandynawskiego papieru posiadającego certyfikat FSC™ (Forest Stewardship Council), a papierowe opakowania należy poddać recyklingowi wraz z innymi odpadami papierowymi.

Nasze plastikowe opakowania na pieluchy składają się w 30% z surowców pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego, co oznacza, że do produkcji potrzeba mniej pierwotnego plastiku. Materiały pochodzące z recyklingu pochodzą z konsumenckich odpadów z tworzyw sztucznych z gospodarstw domowych, które są dokładnie oczyszczane i sortowane według gatunku. Opakowanie należy poddać recyklingowi wraz z innymi odpadami z tworzyw sztucznych.

Nasze pudełka posiadają certyfikat FSC™ (Forest Stewardship Council) i są produkowane w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

Smiling baby holding hands with parent

Odpowiedzialny biznes

Odpowiedzialne myślenie i działanie zawsze było częścią DNA Bambo Nature i rzeczą naturalną jest dla nas współpraca z naszymi dostawcami, aby mieć pewność, że każda pieluszka jest nie tylko bezpieczna dla Twojego dziecka, ale także uwzględnia naszą planetę. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla kontroli stron trzecich i współpracujemy z uznanymi na całym świecie agencjami certyfikującymi, aby zaoferować Ci najlepsze pieluszki dziecięce.

 

*Emisje CO2 obejmują energię elektryczną, gaz i ropę naftową i są obliczane na podstawie standardowych współczynników Energinet i Duńskiej Agencji Energetycznej. Obliczenia kWh energii elektrycznej na kg CO2 opierają się na Deklaracji Środowiskowej Energinet. Obliczenia z l ropy i kg gazu na kg CO2 opierają się na normach Duńskiej Agencji Energii w zakresie wartości opałowych i współczynników emisji.

FSC™ (Forest Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja pozarządowa zajmująca się promocją odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. Produkty z certyfikatem FSC™ powstają z surowców pochodzących z dobrze zarządzanych lasów i odpowiedzialnych źródeł. Możliwość śledzenia i integralność etykiety są utrzymywane dzięki rygorystycznym środkom kontroli, a wybierając produkty z certyfikatem FSC™, pomagasz dbać o lasy oraz ludzi i dziką przyrodę, którzy nazywają je domem. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fsc.org.