O Nas

Produkty Bambo Nature są zaprojektowane i wyprodukowane w Skandynawii przez Grupę Abena, wiodącego dystrybutora artykułów medycznych, pieluszek i pieluchomajtek.

Grupa Abena została założona w 1953 roku przez Jens Terp-Nielsena. Początkowo główna działalność firmy z Aabenraa na południu Danii obejmowała sprzedaż worków z juty dla rolnictwa. Z czasem Saekko A/S rozwinęła się jako firma handlowa, a w 1980 roku rozpoczęła produkcję pieluszek dla dzieci i chusteczek higienicznych pod marką Bambo. W latach 80. firma rozpoczęła eksport produktów do innych krajów, dziś spółka dostarcza swoje produkty do ponad 55 rynków na całym świecie. W 2003 roku firma zmieniła nazwę na Abena. Obecnie zatrudnia ponad 1300 pracowników na całym świecie, oferując szeroki asortyment, nie tylko higieniczny, ale również produkty z plastiku i papieru, a także systemy zarządzania odpadami i pakowaniem. Grupa ma również oddziały w Danii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, USA, Islandii, Chinach oraz. Warto w tym miejscu wspomnieć również o ogromnej grupie dystrybutorów spółki Abena w Afryce, USA, Kanadzie, Azji, Australii i Nowej Zelandii oraz w Unii Europejskiej.

Abena jest firmą rodzinną z silną i inspirującą kulturą korporacyjną, gdzie etyka, środowisko oraz dobre praktyki biznesowe są najważniejsze.


Więcej o firmie, która stoi za produkcją i dystrybucją produktów Bambo Nature na stronie.


NASZE ZAANGAŻOWANIE

Spółka zdaje sobie sprawę, że prowadzenie zakładu produkcyjnego może mieć wpływ na środowisko i dlatego podejmuje wszelkie możliwe środki ostrożności, aby utrzymać minimalny poziom odpadów. Nasza produkcja w Danii przetwarza 95% wszystkich odpadów pochodzących z produkcji produktów na nietrzymanie moczu oraz pieluszek dla dzieci.

Większość naszych odpadów stanowi np. folia opakowaniowa z surowców użytych do produkcji oraz nadwyżki tekstyliów. Odpady Abena są przechowywane i sprzedawane firmom recyklingowym, gdzie są przetwarzane na nowe surowce. Takie rozwiązanie pozwala nam na zarządzane odpadami w sposób przyjazny środowisku oraz pomaga zmniejszyć wykorzystywanie zasobów naturalnych.


Abena posiada certyfikat ISO 14001, który gwarantuje, że pracownicy Abena jak i również klienci, partnerzy i hurtownicy naszej firmy spełniają wymagania związane z zarządzaniem środowiskiem. Producent Bambo Nature jest pierwszą firmą oferuącą produkty na inkontynencję, który 25.lat temu otrzymał Skandynawski Znak Ekologiczny i posiada to wyróżnienie do dzisiaj. Warto również wspomnieć, że Abena jest członkiem inicjatywy UN Global Compact.


✓  PRODUKCJA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

 

Jesteśmy elastyczni i opieramy się na potrzebach naszych klientów. Mamy szeroką wiedzę na temat naszych produktów i jesteśmy w stanie wyjaśnić wszystkie funkcje w szczegółach, a tym samym pomóc naszym klientom znaleźć odpowiedni produkt wychodzący naprzeciw ich potrzebom. Aby utrzymać przewagę konkurencyjną, Abena stale inwestuje w najnowsze technologie, innowacyjne maszyny i zaawansowaną linię produkcyjną. W tej chwili nasz zakład produkcyjny w Danii posiada 13 w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych i maszyn.

 

✓ WYSOKIEJ JAKOŚCI KOMPONENTY

 

Wybieramy najlepszej jakości surowce do produkcji produktów na nietrzymanie moczu i pieluszek dla dzieci. Stosujemy pulpę celulozową z lasów certyfikowanych FSC, gdzie więcej drzew jest sadzonych niż wycinanych, a także jesteśmy pierwszym producentem, który otrzymał certyfikat Skandynawskiego Znaku Ekologicznego. Mało tego. We własnym laboratorium sprawdzamy chłonność, trwałość, wytrzymałość oraz jakość produktów, które następnie trafiają na rynek.

 

✓  PAKOWANIE I DYSTRYBUCJA - ZAWSZE DOKŁADNIE, ZAWSZE NA CZAS

 

Wszystkie towary są automatycznie przechowywane. Co to znaczy? Oznacza to, że wszystkie towary przenoszone są za pomocą maszyn oraz dźwigni do miejsca na magazynie znajdującego na wysokości nawet do 26 metrów. To system komputerowy decyduje, w którym miejscu dane zamówienie będzie przechowywane, a wszystko po to, aby nasze możliwości magazynowe były wykorzystane w jak najbardziej optymalny sposób. Dodatkowo Abena posiada blisko 23 000 numerów artykułów. Dostarcza i realizuje różne profile zamówień od pełno-paletowych po pojedyncze sztuki. Współpracujemy z zautomatyzowanym systemem sortującym, który posiada 60 zjeżdżalni i automatycznie sortuje zamówienia. System może przesortować 2000 kartonów w godzinę, czyli ponad 400 zamówień w ciągu dnia.