Często zadawane pytania przez rodziców

Najlepsze pytania i odpowiedzi rodziców

Możesz przeczytać wszystkie książki, blogi i czasopisma na temat rodzicielstwa i dzieci, jakie znajdziesz. Ale częścią tego, co sprawia, że życie z dziećmi jest fajne, są także wszystkie nieoczekiwane rzeczy, które robią lub mówią Twoje dzieci. Odkrywanie, jak wygląda świat ich oczami. Uświadomienie sobie, jak mało snu możesz przeżyć. I akceptując to, wkrótce pojawi się TAK wiele szalonych i uroczych pytań, na które nie będziesz wiedział, jak odpowiedzieć! Rozmawialiśmy z tysiącami rodziców na całym świecie i zebraliśmy odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz? Jeśli wszystko inne zawiedzie, skorzystaj z naszej domyślnej odpowiedzi: „Odpręż się, oddychaj, policz do 10. Świetnie sobie radzisz”.

Przyszli rodzice

Mam na swojej liście mnóstwo imion dla dzieci! Jakieś rady dotyczące wyboru lub zawężenia wyboru?

Wybór imienia dla dziecka może być trudny: wolisz tradycyjne czy niekonwencjonalne imię? Silnie nacechowane płcią czy neutralne pod względem płci? Drugie imię czy nie? Oprócz szybkiego wyszukiwania w Internecie (aby upewnić się, że proponowane imię i nazwisko nie należy już do, powiedzmy, niesławnej postaci historycznej), jedynym prawdziwym testem każdego imienia jest to, jak się z nim czujesz. Powiedz to na głos, zapisz, wrzuć do rozmowy ze swoim partnerem… odpowiednie imię będzie dobrze czuć na Twoim języku i w Twoim sercu. Możesz także poczekać, aż poznasz dziecko, aby podjąć decyzję!

Rozpoczynam kompletowanie wyprawki dla dziecka. Jakie są najważniejsze wskazówki dotyczące składania tego w całość? Czego naprawdę potrzebuje mój noworodek?

Organizowanie wyprawki może być naprawdę zabawne. Ale może też być przytłaczający. Jeśli Twój sklep ma listę kontrolną, możesz zacząć od przedmiotów o dużej wartości, takich jak meble (łóżeczko, przewijak, bujak) i sprzęt (fotelik samochodowy, wózek, plac zabaw). Jeśli nie masz pewności, którą markę wybrać, jesteś inną przyjaciółką mamy, która może Ci polecić rekomendacje, sprawdzić recenzje w Internecie i udać się do sklepów z próbkami podłóg, aby przetestować różne modele. Na przykład może się okazać, że wózek, na który wpadłeś, jest zbyt ciężki do codziennego użytku lub nie mieści się w samochodzie. Na koniec nie zapomnij o uwzględnieniu niezbędnych artykułów codziennego użytku, takich jak pieluchy i chusteczki, które z czasem mogą się kumulować. Przyjaciółki-weteranki z radością obdarują Cię tymi praktycznymi artykułami codziennego użytku.

Czy chusteczki higieniczne są bezpieczne dla noworodka? Na jakie składniki powinienem uważać?

Chusteczki dla
niemowląt z pewnością mogą być bezpieczne dla noworodka – ważne jest jednak,
aby wybrać właściwe. Niektóre chusteczki zawierają substancje chemiczne,
perfumy, parabeny i barwniki, które mogą nie być bezpieczne dla skóry
noworodka. Na przykład parabeny mogą naśladować hormony i zakłócać rozwój.
Perfumy, często określane po prostu jako „zapachowe”, mogą podrażniać wrażliwą
skórę. Najlepszy wybór: szukaj produktów przyjaznych dla skóry, takich jak
chusteczki nawilżane Bambo Nature, które mają krótką listę składników (im
krótsza, tym lepiej) i składniki pochodzenia naturalnego (jeśli nie masz
pewności, zajrzyj na stronę internetową firmy, aby uzyskać bardziej szczegółowe
wyjaśnienia jego produkty).

Czy powinnam zabezpieczyć nasz dom przed urodzeniem dziecka, czy mogę poczekać, aż zacznie raczkować?

Jeśli masz czas i
energię, aby zabezpieczyć swój dom przed przyjściem na świat dziecka, zrób to.
Ale realistycznie rzecz biorąc, większość rodziców zajmuje się tym dopiero tuż
przed tym, jak ich maluch stanie się mobilny. Co należy zrobić: Uklęknij na rękach
i kolanach, aby zobaczyć każdy pokój z punktu widzenia dziecka i usuń lub
zabezpiecz wszelkie zagrożenia, do których może dotrzeć. Obejmuje to wiszące
obrusy, przewody elektryczne, przewody od zasłon i żaluzji, odsłonięte
gniazdka, otwarte szafki i szuflady oraz rośliny doniczkowe.

Panikuję z powodu mojej listy kontrolnej przed urodzeniem dziecka! Jak mogę wszystko zrobić?

Weź trzy głębokie oddechy – wszystko w porządku! Wszystko, czego tak naprawdę potrzebuje Twoje dziecko po przyjściu na świat, to dużo miłości. Wszystko inne można kupić, zorganizować lub przekazać później, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli masz miejsce w zamrażarce, możesz ugotować podwójne porcje i zamrozić na później, a większość supermarketów oferuje teraz wysokiej jakości mrożone warzywa, które stanowią łatwe i zdrowe posiłki. A skoro już o tym mowa, najważniejszym zadaniem do wykonania przed terminem porodu jest zorganizowanie pomocy na pierwsze tygodnie po urodzeniu dziecka. W ten sposób, nawet jeśli nie zaznaczysz wszystkiego na swojej liście, możesz polegać na przyjaciołach i rodzinie, którzy pomogą Ci w gotowaniu, sprzątaniu i zakupach, jednocześnie utrzymując więź z dzieckiem.

Wybuch w salonie: niesamowity. Jakieś rady, jak ich unikać?

Aby zapobiec
przerażającemu wybuchowi, wystarczy znaleźć pieluchę o odpowiednim rozmiarze.
Te, które są zbyt ciasne lub zbyt luźne, mogą prowadzić do niepożądanych
bałaganu. Tabele rozmiarów opierają się na wadze, dlatego warto dokładnie
wiedzieć, ile waży Twoje dziecko. (Jeśli nie masz pewności, wejdź na wagę,
trzymając dziecko na rękach, a następnie solo; różnica polega na wadze
dziecka.) Kilka wskazówek dotyczących nieprawidłowego rozmiaru: wypustki z tyłu
i zapięcia wbijające się w boki dziecka są oznakami zbyt- mała pielucha;
wydęcia na bokach i ogólne obwisanie to oznaki za dużej pieluszki.

Chcę, aby moje dziecko i przyroda były jak najbardziej wolne od środków chemicznych, ale czy jednorazowe pieluchy z oznakowaniem ekologicznym naprawdę działają?

Absolutnie. Niezawodne pieluchy z oznakowaniem ekologicznym, takie jak Bambo Nature, nie poświęcają siły na rzecz bezpieczeństwa. Oznacza to, że możesz liczyć na maksymalną ochronę przed wyciekami. Funkcje zwiększające wydajność obejmują superchłonny, trójwarstwowy rdzeń, strategiczne bariery i elastyczne panele boczne, które pomieszczą nawet najbardziej aktywne dziecko. Pieluszki Bambo Nature łączą skuteczność z materiałami pozbawionymi szkodliwych substancji chemicznych, perfum i alergenów. Konkluzja: nasze bezpieczne, jednorazowe pieluchy z oznakowaniem ekologicznym spełniają swoje zadanie – w sposób naturalny.

Jest mnóstwo pieluch. Jak wybrać najlepsze?

Wybór pieluch jest oszałamiający! Większość tradycyjnych pieluszek jednorazowych składa się z substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe i drażniące dla dziecka. Jednorazowe pieluchy z oznakowaniem ekologicznym, takie jak Bambo Nature Diapers, nie zawierają niebezpiecznych składników, perfum ani znanych alergenów. (pieluchy wykonane z bezpiecznych składników są zwykle również wytwarzane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł, więc także wyświadczasz przysługę planecie.) I oczywiście pieluszki również powinny działać. Bambo Nature wykorzystuje superchłonne materiały i elastyczne otwory na nogi, aby zapewnić szczelność.

Czy pieluchy jednorazowe są naprawdę bezpieczne dla mojego dziecka?

Z pewnością tak –
pod warunkiem, że wybierzesz mądrze. Tradycyjna pielucha jednorazowa może
zawierać składniki chemiczne, które mogą być szkodliwe i drażniące dla dziecka.
Dlatego tak ważne jest, aby szukać innego rodzaju pieluszki: takiej, która nie
zawiera niebezpiecznych substancji chemicznych, perfum i wszystkich znanych
alergenów. W pieluszkach Bambo Nature zastosowano bezpieczne, przyjazne dla
skóry składniki, dzięki czemu możesz czuć się dobrze, dbając o zdrowie i
bezpieczeństwo swojego dziecka. Aha, a co więcej, nasze naturalne materiały
pochodzą z odpowiedzialnych źródeł.

Czy mogę bezpiecznie ćwiczyć w ciąży?

Zawsze najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, ale jeśli przed ciążą byłaś aktywna fizycznie, prawdopodobnie zgodzisz się na kontynuowanie treningów – co może pomóc zarówno Tobie, jak i dziecku. Ćwiczenia Kegla zrobią różnicę zarówno przed, w trakcie, jak i po ciąży. Zapytaj swojego lekarza, jeśli nie jesteś pewien, co robić – i pamiętaj, że rozluźnienie mięśni miednicy jest równie ważne, jak ich wzmocnienie. Kilka ostrzeżeń: Unikaj sportów kontaktowych i zajęć wymagających równowagi (jazda na rowerze, jazda na nartach); po pierwszym trymestrze nie wykonuj ćwiczeń w leżeniu na plecach (ciężar rosnącej macicy może powodować zmniejszenie przepływu krwi); i natychmiast zaprzestań, jeśli poczujesz zawroty głowy lub nudności. Jeśli nagle poczujesz się niekomfortowo, uprawiając swoje zwykłe, ulubione sporty, jest to całkowicie naturalne. Przez jakiś czas bądź otwarty na wypróbowywanie nowych form ćwiczeń. Gdy Twoje ciało zregeneruje się po porodzie, najprawdopodobniej będziesz mieć ochotę wrócić do normalnego harmonogramu.

Co spakować do torby „na wynos” do szpitala? Chcę być gotowa!

Brawo za myślenie przyszłościowe. Rozsądnie jest spakować torbę na około miesiąc przed terminem porodu z następującymi elementami: szlafrokiem, koszulą nocną, kapciami i bielizną (na wypadek, gdybyś chciała porzucić szpitalną suknię, skarpetki i majtki), stroje do domu dla dziecko i Ty (nie zapomnij o biustonoszu ciążowym dla swoich nowo tkliwych piersi, a w zależności od tego, jak długo zostaniesz, możesz potrzebować luźnych/ciążowych ubrań do noszenia przez jakiś czas po porodzie – obcisłe ubrania nie są Twoim przyjacielem), dodatkową torbę (na bezpłatne próbki szpitalne i prezenty od gości) oraz wszelkie ważne dokumenty. Ponadto: Nie zapomnij o zamontowaniu fotelika samochodowego.

Ciągle słyszę o„zagnieżdżaniu” kobiet w ciąży. Co to jest?

Pomyśl o
przyszłej mamie, fruwającej tu i tam, zbierając gałązki i liście i
przygotowując gniazdo dla piskląt. „Zagnieżdżanie” odnosi się do podobnych
czynności wykonywanych przez przyszłe matki (ludzkie) przed przyjściem na świat
dziecka: kupowanie artykułów dla noworodków, organizowanie żłobka i czytanie o
pielęgnacji niemowląt. Gdy zbliża się termin porodu, prawdopodobnie już robisz
wiele z tych rzeczy i nawet jeśli nie przygotujesz wszystkiego w 100%, zaufaj,
że Tobie i Twojemu dziecku nadal będzie dobrze i zwróć się o pomoc do rodziny,
przyjaciół, a resztę sąsiedzi.

Chyba mam ciążowy mózg. Czy to prawda?

To zdecydowanie
możliwe. Anegdotyczne dowody sugerują, że przyszłe mamy czują się zapominalskie
i przestrzenne. Badania nie wykazały dowodów na braki poznawcze w czasie ciąży,
ale to nie znaczy, że wymyślasz swoją „momnezję”. Prawdopodobnie jesteś zajęta
przygotowaniami na przyjście na świat dziecka, zestresowana oczekiwaniami i
mało śpisz z powodu dyskomfortu fizycznego – a to połączenie, które u każdego
może skutkować brakiem koncentracji i utratą pamięci krótkotrwałej. Istnieją
pewne dowody na to, że mózgi kobiet w ciąży zmieniają się, choć niekoniecznie w
sposób prowadzący do zapomnienia. Niedawne badanie wykazało, że ciąża zmienia
obszary mózgu odpowiedzialne za empatię, co może pomóc młodym mamom lepiej
zrozumieć pragnienia i potrzeby ich dzieci.

Jestem w trzecim trymestrze ciąży i czuję się bardzo niekomfortowo. Co mogę zrobić, żeby poczućsię lepiej?

Zdecydowanie nie
jest łatwo nosić cały ten dodatkowy ciężar. Twoje plecy mogą boleć, ponieważ
brzuch wytrąca kręgosłup z równowagi, ściskając narządy wewnętrzne i uciskając
żyły i tętnice. Aby uzyskać ulgę, nałóż podkładkę rozgrzewającą lub zimny okład
na dolną część pleców lub naprzemiennie. Pomocny może być także delikatny
masaż. W nocy, jeśli sen jest krótkotrwały, wypróbuj poduszkę ciążową lub
strategicznie ułóż kilka zwykłych poduszek (nie zapomnij umieścić jednej między
kolanami). Niektóre kobiety pod koniec ciąży uważają, że wygodniej jest spać w
fotelu rozkładanym. Delikatne rozciąganie i relaksacja mogą złagodzić niektóre
bóle. Słuchaj swojego organizmu i porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby upewnić
się, że robisz to, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Nowi rodzice

W mojej rodzinie występują alergie. Czy mogę coś zrobić, aby zapobiec ich występowaniu u mojego dziecka?

Na pewno będziesz chciała poprosić swojego pediatrę o indywidualną poradę. Jednak ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają karmienie piersią przez co najmniej cztery do sześciu miesięcy, co może pomóc w ochronie przed niektórymi alergiami i egzemą. Jeśli karmienie piersią nie jest możliwe, hipoalergiczna formuła może pomóc chronić dziecko z wysokim ryzykiem alergii. Jeśli w Twojej rodzinie występują alergie pokarmowe, zapytaj lekarza, kiedy wprowadzić te pokarmy. Na koniec wybieraj produkty do pielęgnacji skóry, takie jak Bambo Nature, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, perfum ani barwników – może to pomóc zmniejszyć ryzyko podrażnienia wrażliwej skóry dziecka.

Jak często powinienem kąpać dziecko?

Nie ma potrzeby
kąpać dziecka codziennie. Noworodki nie brudzą się zbytnio (dopóki nie zaczną
się poruszać), a częste kąpiele mogą wysuszyć skórę niemowlęcia. Kąpiel co
kilka dni jest w porządku, pod warunkiem, że niektóre obszary są czyszczone
częściej. Wycieraj okolice pieluszki dziecka przy każdej zmianie. Użyj myjki,
aby opłukać twarz (szczególnie wokół ust), szyję i dłonie przed snem. Kąpiąc
noworodka, używaj łagodnego środka czyszczącego, takiego jak Bambo Nature Hair
& Body Wash, który został opracowany specjalnie dla wrażliwej skóry dziecka
i nie zawiera substancji zapachowych ani barwników.

Mam wrażenie, że moje dziecko cały czas płacze. Skąd mam wiedzieć, czy to kolka?

Chociaż słuchanie
tego jest niepokojące, płacz jest normalny, ponieważ jest to jedyny sposób, w
jaki noworodek może się porozumieć. Domyślenie się, co dziecko chce Ci
powiedzieć, może zająć trochę czasu, prób i błędów. Prawdopodobnie mówią:
„Nakarm mnie”, „Przytrzymaj mnie”, „Przebierz mnie” lub „Daj mi się zdrzemnąć!”
Jeśli jednak płacze w sposób niekontrolowany i nic nie pomaga, może to być
kolka, którą zwykle diagnozuje się, jeśli płacz trwa co najmniej trzy godziny
dziennie, trzy dni w tygodniu, przez trzy tygodnie lub dłużej. Nikt nie wie, co
jest tego przyczyną, a objawy stopniowo zanikają w wieku od trzech do czterech
miesięcy. Jeśli się niepokoisz, porozmawiaj ze swoim pediatrą.

Jak mogę sprawdzić, czy moje dziecko ma suchą skórę lub egzemę? Jak mogę je leczyć?

Suchość skóry i egzema mogą być trudne do odróżnienia, ale istnieją pewne charakterystyczne objawy. Sucha skóra to po prostu sucha lub nawet popękana skóra, która pojawia się głównie zimą. Wyprysk jest reakcją immunologiczną na różne czynniki wyzwalające, do których zalicza się suchość, ciepło i pot oraz substancje chemiczne zawarte w płynach i mydłach. Objawy obejmują niejednolitą czerwoną, grubą, swędzącą i delikatną skórę. U niemowląt wyprysk często pojawia się na twarzy i skórze głowy lub w fałdach łokci i kolan i występuje w rodzinach, w których występowały alergie lub astma. Aby zapobiec nawrotom egzemy, regularnie nawilżaj skórę, zwłaszcza po kąpieli, i używaj produktów przyjaznych dla skóry, takich jak Bambo Nature, które nie zawierają substancji zapachowych ani barwników. Aby uzyskać więcej możliwości leczenia, skontaktuj się ze swoim pediatrą.

Jakie jest najlepsze zastosowanie oliwki dla dzieci?

Spraw przyjemność skórze swojego malucha, dodając olejek dla dzieci do wody do kąpieli lub delikatnie wcierając go w skórę po kąpieli. Lub podaruj dziecku relaksujący masaż. Będą zachwyceni bliskim fizycznym kontaktem z Tobą, a odrobina oliwki dla dzieci może im to ułatwić. To wspaniały rytuał wzmacniający więź, który działa uspokajająco na Was obojga. Jeśli szukasz olejku, który jest bezpieczny dla dziecka i przyjazny dla skóry, wypróbuj olejek do kąpieli Bambo Nature. Jest wykonany z naturalnych i odpowiedzialnie pozyskiwanych składników, które nie zawierają środków zapachowych i barwników. Jego delikatne, odżywcze działanie doskonale działa na skórę dziecka.

Wydaje mi się, że moje dziecko ma ciemieniuchę. Jak mogę to stwierdzić i co mogę zrobić?

Ciemieniucha to
częsta przypadłość, która prowadzi do powstawania tłustych, żółtych i
łuszczących się plam na skórze głowy noworodka. Nie jest zaraźliwa, szkodliwa
dla dziecka ani oznaką złej higieny. Nikt nie wie na pewno, co jest tego
przyczyną, ale zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą prowadzić do gromadzenia
się sebum na skórze głowy. Ciemieniucha zwykle znika samoistnie w ciągu kilku
miesięcy, ale jeśli chcesz usunąć łuski, spróbuj wykonać następujące czynności:
Delikatnie pocieraj skórę głowy dziecka niewielką ilością olejku dla dzieci,
aby poluzować łuski. (Olejek do kąpieli Bambo Nature to łagodna, nawilżająca
formuła, pozbawiona substancji zapachowych i barwników) Odczekaj kilka minut, a
następnie za pomocą szczoteczki o miękkim włosiu usuń łuski. Umyj włosy dziecka
jak zwykle, używając łagodnego szamponu, takiego jak nasz płyn do mycia włosów
i ciała. Aby zapobiec gromadzeniu się kamienia, myj włosy dziecka co kilka dni.

Moje dziecko nie lubi zmiany pieluszek. Jak mogę je ułatwić?

Twoje dziecko prawdopodobnie wolałoby być owinięte w ciepły kocyk lub w Twoich ramionach, niż wystawione na działanie zimnego powietrza. Aby zmiana pieluszki była trochę przyjemniejsza, kluczem jest odwrócenie uwagi. Spróbuj wykonać następujące czynności: Połóż telefon komórkowy nad przewijakiem; miej przygotowaną małą zabawkę do zabawy podczas zmian; rób śmieszne miny lub śpiewaj specjalną piosenkę podczas przebierania się; lub przyklej zdjęcia członków rodziny na ścianie w pobliżu główki dziecka.

Wysypka pieluszkowa mojego dziecka staje się brzydka. Pomocy!

Żaden rodzic nie chce widzieć wściekle zaczerwienionej skóry podczas zmiany pieluszki. Ale wysypka pieluszkowa jest powszechna, ponieważ nadmierna wilgoć w okolicy może prowadzić do podrażnienia. Aby wyleczyć skórę, przy każdej zmianie wypróbuj następujące kroki: Używaj delikatnych chusteczek, takich jak chusteczki nawilżane Bambo Nature, i delikatnie osusz lub pozostaw do całkowitego wyschnięcia na powietrzu. Następnie nałóż warstwę kremu, np. Kremu Łagodzącego Bambo Nature, aby stworzyć barierę ochronną na skórze dziecka; warstwa powinna tworzyć barierę, ale nie być zbyt gruba, aby skóra mogła oddychać.


Kojący krem do ciała Bambo Nature został przetestowany dermatologicznie i wykonany z naturalnych i organicznych składników, które pomagają chronić skórę przed nadmierną wilgocią. Na koniec, nie zakładaj nowej pieluszki zbyt ciasno. Jeśli wysypka nie ustąpi w ciągu kilku dni lub pojawią się pęcherze lub rany, skontaktuj się z pediatrą.

Jak mogę sprawdzić, czy noworodek otrzymuje wystarczającą ilość mleka matki lub mieszanki modyfikowanej? Jak często powinienem ją karmić?

Dowód jest w pieluchach. Jeśli Twoje dziecko moczy sześć lub więcej pieluszek dziennie, prawdopodobnie je wystarczająco dużo. Przyrost masy ciała to kolejny dobry znak. W pierwszym tygodniu Twoje dziecko może stracić kilka uncji masy ciała, ale pod koniec drugiego tygodnia powinno powrócić do masy urodzeniowej, a następnie stale przybierać na wadze. Dobrze odżywione dziecko będzie również sprawiało wrażenie zadowolonego przez kilka godzin po karmieniu. Jeśli karmisz piersią, będziesz chciała karmić co najmniej osiem do 12 razy w ciągu 24 godzin. Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym, większość dzieci wypija około czterech uncji mieszanki na karmienie do końca pierwszego miesiąca. Zapytaj swojego pediatrę, jeśli niepokoją Cię zwyczaje karmienia Twojego dziecka.

Mój noworodek ma wzdęty brzuszek. Jak najlepiej odbić dziecko po karmieniu?

Noworodki notorycznie wznoszą gazy – nie jest to zaskakujące, ponieważ karmią się przez całą dobę. Pomaga odbijanie dziecka po każdych dwóch do trzech uncji (jeśli karmisz butelką) lub po zmianie piersi (jeśli karmisz piersią). Istnieją dwie popularne pozycje odbijania: przez ramię (trzymaj dziecko pionowo, tyłem do siebie) i na kolanach (usiądź dziecko, pochyl się do przodu i jedną ręką podtrzymuj głowę). Delikatnie poklepuj dziecko po plecach przez minutę. Możesz także spróbować masować brzuch dziecka (wykonując delikatne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara) lub jeździć na rowerze po nogach, aby rozruszać gazy.

Kiedy można bezpiecznie zacząć nakładać balsam na noworodka? Który balsam będzie najlepszy dla mojego dziecka?

U noworodków często łuszczy się skóra, która utrzymuje się przez jakiś czas w miarę przyzwyczajania się do świata zewnętrznego. Nie będzie to przeszkadzać Twojemu dziecku, ale jeśli chcesz poprawić wygląd jego skóry, możesz bezpiecznie zastosować balsam zaraz po przyniesieniu dziecka do domu. Pamiętaj tylko, aby wybrać delikatną formułę, np. Bambo Nature Body Lotion, która zawiera przyjazne dla skóry składniki. Jest testowany dermatologicznie i wykorzystuje czyste, naturalne i organiczne składniki – bez perfum i barwników. Balsam do ciała Bambo Nature posiada również oznakowanie ekologiczne, więc jest to odpowiedzialny wybór dla środowiska i Twojego dziecka.

Przyznam się:nigdy w życiu nie zmieniałam pieluchy! Co warto wiedzieć o zmianie pieluszki?

Obowiązek pieluchy nie jest tak straszny, jak myślisz. Naprawdę. Pamiętaj o kilku rzeczach: Zanim zaczniesz, zbierz wszystkie potrzebne rzeczy, aby nie zostawić dziecka bez opieki na przewijaku. Kiedy czyścisz miejsce pieluszki u dziewczynki, zawsze wycieraj je od przodu do tyłu, aby nie rozprzestrzenić bakterii. (I nie zapomnij wyczyścić przestrzeni między pulchnymi fałdami ud.) Używaj kremu do pieluszek przy każdej zmianie, aby zapobiec wysypce pieluszkowej. A co najważniejsze, wiedz, że praktyka czyni mistrza. Ponieważ Twoje dziecko będzie zużywać do 10 pieluszek dziennie (!), szybko opanujesz tę czynność.

Wygląda na to, że mój noworodek jedynie śpi! Ile snu potrzebuje dziecko?

Bardzo dużo! Noworodek może spać do 17 godzin na dobę. Potrzebują tych wszystkich zzz, aby wspierać szybki wzrost i rozwój. Ale sen nie następuje od razu. Ponieważ żołądek Twojego dziecka jest tak mały (mniej więcej wielkości jego małej pięść), częste karmienia są nieuniknione przez pierwsze kilka miesięcy. Dlatego budzą się kilka razy w środku nocy. Twoje dziecko będzie miało także od trzech do czterech drzemek w ciągu dnia. W wieku od 4 do 12 miesięcy Twoje dziecko może spać łącznie od 12 do 16 godzin, w tym od dwóch do trzech drzemek.

Tonę w dziecięcych rzeczach! Czy masz pomysł na uporządkowanie wszystkich zabawek, ubrań i niezbędnych rzeczy?

Aby uniknąć bałaganu i chaosu, dobrze jest mieć miejsce na wszystko. Kupuj kosze na drobne rzeczy, takie jak skarpetki i śliniaki, i umieszczaj je w szufladach lub na półkach. Jeśli chodzi o ubrania, zmaksymalizuj przestrzeń za pomocą podwójnego drążka do szafy i powieś razem pary pasujących gór i dołów, aby móc zebrać całe stroje na raz. Skorzystaj także z organizerów na butelki i pieluchy. Jednak wyznaczenie miejsca na wszystko to dopiero połowa sukcesu. Aby naprawdę wygrać wojnę z bałaganem, codziennie poświęcaj 10 minut na odkładanie rzeczy na swoje miejsce — pomoże to zapobiec popadnięciu w katastrofę.

Trochę się denerwuję przed pierwszym wyjściem z noworodkiem. Jakakolwiek rada?

Baw się dobrze! Po odosobnieniu w domu wycieczka może być przyjemna dla Was obojga. Oczywiście, chcesz być przygotowany. Zacznij od czegoś małego, na przykład wycieczki do pobliskiego parku lub sklepu (poza godzinami szczytu – nie ma potrzeby utrudniać sobie tego bardziej, niż to konieczne). Spakuj pieluchy i chusteczki, ubranka dla dziecka na zmianę, dodatkową koszulkę dla siebie (na wszelki wypadek!), butelkę i mleko modyfikowane (jeśli karmisz w ten sposób) oraz plastikowe torby (na brudne pieluchy i ubranka). Jeśli wybierasz się do kawiarni lub restauracji, poszukaj wystarczającej ilości miejsca na wózki dziecięce. Jedyne zastrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa: przez pierwsze sześć tygodni ograniczaj bliski kontakt z nieznajomymi (aby Twoje dziecko nie było narażone na kontakt z osobami, które mogą być chore). A jeśli spotykasz się z przyjaciółmi, poproś ich, aby uprzejmie umyli ręce przed trzymaniem dziecka.

Potrzebuję snu. Błagam!Co mogę zrobić, aby moje dziecko spało więcej w nocy?

Noworodki budzą się co kilka godzin, ponieważ mają małe żołądki i potrzebują częstego, małego karmienia. Jednak zanim osiągną wiek od 3 do 6 miesięcy, wiele dzieci może spać nawet 8 godzin w nocy. Kilka przydatnych wskazówek: Owijaj dziecko (odtwarza to położenie przytulnej macicy); ustal rutynę przed snem (coś tak prostego, jak opowieść o karmieniu w kąpieli może pomóc zasygnalizować, że nadszedł czas na sen); i używaj superchłonnej pieluszki, takiej jak pieluszka Bambo Nature, aby zapobiec nocnym wyciekom, które mogłyby je obudzić.

Czy moje ciało po porodzie będzie kiedyś wyglądać tak samo? Proszę o szczerość.

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda mama jest inna. Niektórzy ludzie wydają się natychmiast wracać do ciał sprzed ciąży (widzimy Was, gwiazdy). Jednak w prawdziwym życiu, bez pomocy całodobowych niań, osobistych trenerów i szefów kuchni, nie jest to takie proste. Twój brzuch po urodzeniu pozostaje duży, ponieważ powrót macicy do normalnego rozmiaru zajmuje od sześciu do ośmiu tygodni. Gdy Twoje ciało będzie już gotowe do ćwiczeń, pomocne mogą okazać się ruchy wzmacniające mięśnie tułowia. „Pies” może być uparty i trzymać się go miesiącami, należy jednak pamiętać, że przybieranie na wadze zajęło dziewięć miesięcy, zatem całkowicie rozsądne jest, aby tracić tyle czasu – lub nawet dłużej – na utratę wagi. W końcu masz dziecko, o Które trzeba się troszczyć!

Skąd mam wiedzieć, czy moje dziecko ma na sobie pieluchę odpowiedniego rozmiaru? Nie mogę tego zrozumieć!

Większość tabel rozmiarów opiera się na wadze, ale ponieważ nie ma dwóch takich samych dzieci, proces ten z pewnością może być trudny. Co robić? Szukaj pieluszek, które są celowo zaprojektowane tak, aby nakładały się na wagę, jak te z Bambo Nature. Od ponad 40 lat udoskonalamy nasze pieluszki, korzystając z informacji zwrotnych od setek rodziców. Jeśli Twoje dziecko mieści się pomiędzy dwoma rozmiarami, rozważ mniejszy rozmiar, jeśli jest długi i szczupły, oraz większy, jeśli jest niski i tęgi.

Jak najlepiej unikać wycieków?

Od ponad 40 lat udoskonalamy nasze pieluszki, aby zapewnić Państwu światowej klasy ochronę przed wyciekami. Aby jednak nasze pieluszki spełniły swoje zadanie, należy wziąć pod uwagę trzy ważne rzeczy: 1) jak wybrać odpowiedni rozmiar, 2) jak zapewnić ciasne dopasowanie oraz 3) jak prawidłowo założyć pieluchę.

Rozmiar:
Rozmiar ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o unikanie wycieków. Dzieci różnią się wagą i anatomią, dlatego rozmiary podane na opakowaniach pieluszek Bambo Nature mają charakter orientacyjny. Jeśli Twoje dziecko mieści się pomiędzy dwoma rozmiarami, rozważ mniejszy rozmiar, jeśli Twoje dziecko jest długie i szczupłe, oraz większy rozmiar, jeśli Twoje dziecko jest niskie i tęgie. W przypadku powtarzających się wycieków, na przykład w nocy, może być konieczna większa absorpcja. Spróbuj wybrać rozmiar większy, ale uważaj, aby pieluszka nie była założona zbyt luźno. Zalecamy używanie tradycyjnych pieluszek dla dziecka w nocy, ponieważ można je regulować, aby zapewnić lepsze dopasowanie i idealną ochronę w nocy. Jeśli Twoje dziecko dużo pije przed snem lub jest bardzo aktywne podczas snu, możesz również rozważyć użycie pieluch zaprojektowanych specjalnie do ochrony w nocy, takich jak nasze Bambo Dreamy Night Pants.

Ciasne dopasowanie:

Tradycyjne pieluchy:

Dopasowany, a jednocześnie elastyczny krój, który idealnie otacza ciało dziecka, zminimalizuje ryzyko wycieków. Upewnij się, że pielucha nie jest założona ani zbyt ciasno, ani zbyt luźno. Jeśli przy zmianie pieluszki Twoje dziecko ma czerwone plamy wokół ud, oznacza to, że założyłaś pieluchę zbyt ciasno.
Pieluchomajtki:
Są idealne do codziennych zajęć i łatwe do podciągania i ściągania przez dziecko. Pieluchomajtki nie mogą być zaciągane za pomocą elastycznego paska, jak w przypadku otwartych pieluszek, dlatego ważne jest, aby wybrać rozmiar, który zapewnia dokładne dopasowanie i wystarczającą chłonność. Skorzystaj z przewodnika po rozmiarach na opakowaniach lub wypróbuj różne rozmiary, aby znaleźć odpowiedni rozmiar.

Aplikacja:

Tradycyjne pieluchy:
Przed założeniem pieluszki upewnij się, że zabezpieczenia przed przeciekaniem wewnątrz pieluszki „stoją”. Czasami trzeba je wyprostować przed założeniem pieluszki. Ponadto upewnij się, że mankiety nogawek są naciągnięte wokół nóg i pośladków dziecka. Dodatkowa wskazówka: jeśli Twoje dziecko jest chłopcem, przed zapięciem pieluszki upewnij się, że jego penis jest skierowany w dół (dotyczy to również pieluchomajtek!). W przeciwnym razie może sikać od góry lub po bokach.

Pieluchomajtki:
Są idealne dla małych dzieci uczących się korzystania z nocnika i można je podciągać w górę i w dół jak zwykłą bieliznę. Zawsze sprawdzaj, czy mankiety nogawek są wyciągnięte wokół nóg i pośladków dziecka.

Doświadczeni rodzice wiedzą, że prawie niemożliwe jest uniknięcie wycieków w 100%. Prawie zawsze będziesz doświadczać „chwil pośrednich”, gdy Twoje dziecko będzie wahać się pomiędzy dwoma rozmiarami lub sytuacji, w których po prostu źle założyłaś pieluchę. Jeśli jednak zastosujesz się do tych wskazówek, najprawdopodobniej wystąpi mniej wycieków.

Mój noworodek jest taki… no cóż, miękki jak dziecko. Jak dbać o tak wrażliwą skórę?

Aby skóra dziecka była cudownie miękka, należy używać produktów certyfikowanych jako bezpieczne dla skóry. Szukaj składników, które zostały przetestowane laboratoryjnie pod kątem wrażliwości na delikatną skórę noworodka. W Bambo Nature angażujemy się w opracowywanie skutecznych produktów do pielęgnacji skóry, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Twojego malucha. Oznacza to, że nasze płyny do mycia włosów i ciała, olejki do kąpieli, łagodzący krem i balsam do ciała nie zawierają perfum ani barwników.

Co się stanie,jeśli moje dziecko przypadkowo połknie SAP?

SAP jest surowcem wchodzącym w skład wkładu chłonnego pieluszki i po wchłonięciu płynu wygląda jak żelowe kuleczki. SAP nie zawiera szkodliwych substancji, a nasze pieluchy są testowane dermatologicznie, posiadają certyfikat Nordic Swan Ecolabel i są rekomendowane przez Asthma-Allergy Nordic.

Jeśli zauważysz na skórze dziecka żelową substancję, nie przejmuj się. Jest to SAP, który pochodzi z wyściółki pieluszki i można go łatwo usunąć, wycierając skórę dziecka miękką, suchą szmatką.

Jeśli podejrzewasz lub wiesz, że Twoje dziecko połknęło SAP – nawet jeśli są to niewielkie ilości – natychmiast przepłucz usta dziecka i zawsze zasięgnij porady lekarza, aby zapobiegawczo zbadać dziecko.

Na dworze jest bardzo gorąco. Jak zapewnić dziecku wygodę?

Niemowlęta nie potrafią regulować temperatury ciała w taki sam sposób, jak dorośli. Brodzik to świetny sposób na ochłodę niemowląt i dzieci w czasie upałów. umieść basen w cieniu i zawsze nadzoruj dzieci bawiące się w wodzie.

Utrzymuj chłód w sypialni w ciągu dnia, zaciągając zasłony lub żaluzje. Wietrz pokój tylko wczesnym rankiem lub wieczorem, ale nie zamykaj okna, gdy dziecko śpi, aby uniknąć przeciągów. Eksperci na ogół zalecają idealną temperaturę w pomieszczeniu mieszczącą się w przedziale od 20 do 22 stopni Celsjusza lub od 68 do 72 stopni Fahrenheita. Dobrym pomysłem jest również ograniczenie liczby bielizny nocnej i pościeli do minimum i używanie wyłącznie naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Obserwuj swoje dziecko i słuchaj swojej intuicji – czy Twojemu dziecku zrzuca kołdrę w nocy i czy jest mu gorąco po przebudzeniu? Rozważ brak okładek i ubieranie dziecka jedynie w pieluchę. Możesz także użyć wentylatora w pokoju dziecka w nocy, aby zapewnić cyrkulację powietrza, ale pamiętaj, aby skierować wentylator z dala od dziecka, aby nie było przeciągu.
Termometr pokojowy to świetny sposób na kontrolowanie temperatury w pokoju dziecka.

Jak chronić dziecko przed słońcem?

Małe dzieci poniżej 6 miesiąca życia powinny być trzymane w cieniu i nie wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ich skóra jest zbyt delikatna i nie zawiera jeszcze wystarczającej ilości melaniny; melanina to pigment, który nadaje włosom i oczom kolor oraz zapewnia pewną ochronę przed promieniami słonecznymi.
Starsze dzieci również powinny być trzymane z dala od słońca tak długo, jak to możliwe, szczególnie między 11:00 a 15:00, kiedy słońce jest najsilniejsze. Pamiętaj, aby wychodząc na spacer założyć do wózka jakąś osłonę przeciwsłoneczną, nosić kapelusze przeciwsłoneczne z szerokim rondem, które ochronią głowę i szyję przed słońcem oraz zakrywać odsłoniętą skórę ubraniem, najlepiej przewiewnym, z naturalnych tkanin, np. bawełny.

Jakiego rodzaju kremu z filtrem przeciwsłonecznym i filtrem SPF stosować dla dziecka?

Wybierz krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF co najmniej 30 i upewnij się, że filtr przeciwsłoneczny chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Poszukaj filtrów przeciwsłonecznych stworzonych specjalnie dla niemowląt i dzieci lub poszukaj certyfikatów, takich jak Nordic Swan Ecolabel i Asthma Allergy Nordic; te filtry przeciwsłoneczne rzadziej zawierają dodatki, perfumy i barwniki, które mogą podrażniać skórę. Nasz krem przeciwsłoneczny Bambo Nature spełnia wszystkie te wymagania i jest całkowicie bezpieczny w użyciu dla całej rodziny.

Pamiętaj o regularnym powtarzaniu aplikacji kremu z filtrem (jedna garść na całe ciało), szczególnie jeśli Twoje dziecko przebywa w morzu lub na brodziku. Dzięki wodoodpornemu filtrowi przeciwsłonecznemu Twoje dziecko może kąpać się przez 40 minut bez utraty ochrony, ale po 40 minutach ochrona spada do około 50%. Aby zapewnić optymalną ochronę przed oparzeniami słonecznymi i promieniami UV, należy zawsze nakładać krem przeciwsłoneczny co 2 godziny.

Ile kremu z filtrem przeciwsłonecznym powinienem używać?

Jednym z najczęstszych błędów podczas stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym jest: nienałożenie ich wystarczającej ilości. Ogólnie zaleca się stosowanie kremu przeciwsłonecznego w ilości odpowiadającej garści na pokrycie całego ciała i dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jaka jest różnica między filtrem przeciwsłonecznym, a balsamem do opalania i który wybrać dla mojego dziecka?

Główną różnicą między filtrem przeciwsłonecznym a balsamem do opalania jest konsystencja kremu. Filtr przeciwsłoneczny jest gęstszy i często zawiera wyższą zawartość lipidów. Balsam do opalania ma zazwyczaj lżejszą i rzadszą konsystencję.

Nie ma wyraźnego zwycięzcy między nimi, ponieważ nie ma różnicy we współczynniku ochrony przeciwsłonecznej; SPF30 to SPF30. Jednak niewystarczająca ilość produktu do ochrony przeciwsłonecznej jest zwykle przyczyną oparzeń słonecznych, a kontrolowanie dokładnej ilości stosowanego kremu do opalania, zwłaszcza rzadkiego balsamu do opalania w butelce ze sprayem, może być trudniejsze. Wszystko zależy więc od Twoich preferencji, pamiętaj jednak, aby użyć odpowiedniej ilości kremu lub balsamu (1 garść na całe ciało), a jeśli masz wątpliwości, użyj więcej, a nie mniej.

Jak zapewnić dziecku nawodnienie w ciepłe dni?

Niemowlęta i małe dzieci mogą zachorować, gdy jest bardzo gorąco. Są szczególnie podatne na udar cieplny i odwodnienie.

Niemowlęta karmione piersią i butelką w wieku od 0 do 6 miesięcy nie potrzebują żadnych płynów innych niż mleko matki/mieszanka, jednak w czasie upałów mogą chcieć jeść więcej niż zwykle. Po wprowadzeniu dziecka do pokarmów stałych podawaj mu wodę do posiłków i bądź przygotowany na zapewnienie mu dodatkowej wody poza posiłkami w bardzo upalne dni. Jednakże głównym źródłem płynów do 12 miesiąca życia będzie nadal mleko matki lub mieszanka modyfikowana, a ogólne zalecenie jest takie, że dzieciom poniżej 12 miesiąca życia należy podawać wyłącznie wodę lub mleko, a nie sok, ponieważ może to spowodować próchnicę zębów.

W przypadku starszych dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy ważne jest nawadnianie ich wodą. Można także podawać im owoce, takie jak arbuz, aby utrzymać odpowiedni poziom płynów. Aby woda była ciekawsza, spróbuj zrobić kostki lodu z ich ulubionych owoców. Dzięki nim woda będzie zimna i być może doda trochę smaku sokowi owocowemu.

Czy powinienem zapewnić dziecku czas wolny od pieluszek,gdy jest gorąco?

Czas wolny od pieluszek jest ważny bez względu na porę roku, ponieważ czas wolny od pieluszek pomaga zminimalizować ryzyko odparzenia pieluszkowego i podrażnienia skóry w okolicy pieluszkowej. W większości pór roku wystarczy krótki okres czasu każdego dnia, podczas kąpieli lub zmiany pory roku, aby skóra mogła oddychać. Jednak latem lub podczas bardzo ciepłej pogody Twoje dziecko może pocić się bardziej niż zwykle, zwłaszcza w okolicach talii i nóg, a czas bez pieluszek staje się jeszcze ważniejszy, aby pozwolić skórze oddychać.

Jedziemy na wycieczkę. Jakieś wskazówki dotyczące podróżowania samochodem z dzieckiem w ciepłe dni?

Wszyscy wiemy, jak ciepły może być samochód w gorący letni dzień, a dzieci są szczególnie wrażliwe na ekstremalne temperatury.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy zabrać ze sobą do samochodu, gdy podróżujesz z dzieckiem latem, są rolety okienne. Niemowlęta mają wrażliwą skórę i nie powinny przebywać w bezpośrednim świetle słonecznym. Możesz kupić rolety siatkowe z przyssawkami do przymocowania do okien lub możesz przynieść kawałek lekkiego materiału i przycisnąć go u góry do samej szyby samochodu. Najlepiej zaopatrzyć się w ekran lub folię z filtrem UV; większość szyb samochodowych nie chroni przed wszystkimi promieniami UV pochodzącymi ze słońca, a ze względu na delikatną i wrażliwą skórę dzieci są szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni UV.

Ubieraj dziecko w lekkie i przewiewne ubrania, najlepiej bawełniane, ale zakrywaj ręce i nogi, aby chronić je przed słońcem. Jeśli boisz się, że promieniowanie UV uszkodzi skórę Twojego dziecka w samochodzie, możesz również zastosować filtry przeciwsłoneczne na odsłonięte obszary skóry.

Pamiętaj, aby otworzyć drzwi lub okna przed wejściem do samochodu, aby obniżyć temperaturę i włączyć klimatyzację, aby osiągnąć optymalną temperaturę w przedziale 20–22 stopni Celsjusza lub 68–72 stopni Fahrenheita w samochodzie.

Sprawdź temperaturę fotelików samochodowych, pasów bezpieczeństwa itp. Przed umieszczeniem dziecka w samochodzie. Metalowe zatrzaski i niektóre plastikowe powierzchnie mogą nagrzewać się bardzo mocno pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego, co może spowodować poparzenie dziecka.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dużo wody i przekąsek, zarówno dla siebie, jak i dziecka.

I wreszcie, nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki w samochodzie podczas upałów. Temperatury w zaparkowanym samochodzie mogą bardzo szybko wzrosnąć do niebezpiecznego poziomu, nawet jeśli jest on zaparkowany w cieniu.

Doświadczeni rodzice

Zupełnie zapomniałam, jak trudne może być karmienie piersią. Jakieś nowe wskazówki,które sprawią, że będzie to trochę łatwiejsze?

W przypadku czegoś tak naturalnego karmienie piersią nie zawsze przychodzi naturalnie, to pewne. Jeśli masz trudności z prawidłowym przyssaniem piersi lub znalezieniem wygodnej pozycji, konsultant laktacyjny może Ci w tym pomóc. Poproś swojego pediatrę lub inną przyjaciółkę mamę o rekomendację. Aby zwiększyć laktację, upewnij się, że jesteś dobrze nawodniona, zmieniaj piersi przy każdym karmieniu i spróbuj masować piersi. Niektóre mamy również przeklinają, jedząc płatki owsiane. Jeśli odciągasz pokarm, obejrzenie zdjęcia dziecka lub wysłuchanie nagrania jego głosu może wywołać odruch zaniedbywania pokarmu.

Kiedy moje dziecko może przenieść się z łóżeczka do łóżeczka dziecięcego?

Większość dzieci przechodzi między 18 miesiącem a trzema latami i zwykle jest to konieczne. Twoje dziecko może zacząć wychodzić z łóżeczka (więc pozostawienie go w nim może stanowić zagrożenie) lub wkrótce urodzi się kolejne dziecko (więc łóżeczko będzie potrzebne dla młodszego rodzeństwa). Kiedy już to zrobisz, kontynuuj swoją zwykłą rutynę przed snem i wyjaśnij, że Twoje dziecko powinno pozostać w łóżku, dopóki po nie nie przyjdziesz, lub dopóki nie będzie musiało skorzystać z łazienki (jeśli jest to pora nauki korzystania z nocnika). Spokojnie zaprowadź dziecko z powrotem do łóżka, jeśli wyjdzie, i powtarzaj, jeśli to konieczne, aż do momentu, gdy nowość związana z wstawaniem zniknie. Bądź cierpliwy! W międzyczasie zapewnij im bezpieczeństwo, usuwając wszelkie zagrożenia z pomieszczenia i instalując bramkę zabezpieczającą przy drzwiach i na szczycie schodów, jeśli je masz w domu.

Skąd mam wiedzieć, kiedy moje dziecko jest gotowe na przejście z pieluszek na spodnie treningowe?

Podążaj za przykładem swojego dziecka. Nadchodzi czas korzystania z nocnika, kiedy Twoje dziecko wykazuje następujące oznaki gotowości: wykazuje zainteresowanie łazienką, staje się niespokojne podczas zmiany pieluszki, ciągnie lub w inny sposób sygnalizuje brudną pieluchę i zaczyna pozostawać suche przez dłuższy czas. Jeśli Twoje dziecko wydaje się gotowe, możesz przejść z pieluszek na spodnie treningowe, zanim dokonasz dużej zmiany na zwykłą bieliznę. Spodnie treningowe Bambo Nature upraszczają naukę korzystania z nocnika dzięki elastycznej, cienkiej i łatwej do podciągania konstrukcji. Ponadto są przyjazne dla skóry i wyjątkowo chłonne.

Jak pogodzić aktywnego malucha i noworodka jednocześnie?

Większość mam przyznaje, że nie jest to łatwe, szczególnie na początku. Pomaga przyzwyczaić się do rutyny, a następnie zaakceptować nieuniknione zakłócenia tej rutyny. Inne wskazówki: Trzymaj obie ręce wolne, nosząc dziecko w chuście albo umieszczając dziecko w huśtawce, bujaku lub kojcu. Jeśli to możliwe, przygotuj pokój zabezpieczony przed małymi dziećmi, w którym starsze dziecko będzie mogło bezpiecznie bawić się samo. Możesz też odłożyć na bok pudełko wciągających zabawek, którymi bawi się tylko wtedy, gdy potrzebujesz ich zająć podczas opieki nad dzieckiem. Co najważniejsze, zmniejsz wywieraną na siebie presję. Poproś o pomoc, pomiń odkurzanie, zamów pizzę i rozkoszuj się chaosem – i słodkimi chwilami – które składają się na życie z dwójką małych dzieci.

Moje starsze dziecko zaczęło zachowywać się niegrzecznie od urodzenia młodszego. Jak mogę pomóc jej dostosować się do nowego rodzeństwa?

Nie jest łatwo znajdować się w centrum uwagi, będąc jedynakiem. Wygładź przejście, rezerwując dla niej czas jeden na jednego. Przyjaciele odwiedzający Twojego noworodka mogą również spędzić czas ze starszym dzieckiem (i także przynieść mu prezent), aby nie poczuło się pominięte. Jeśli nastąpi regresja (zachowuje się jak dziecko, chce butelki, zdarza mu się korzystać z nocnika), zapewnij ją, że nadal jest kochana. Zamiast karać ją za zachowanie, zapytaj ją, jak się czuje i uznaj te uczucia. Daj jej uwagę, której szuka, i chwal ją, gdy zachowuje się bardziej dorosła. Możesz nawet podkreślić status jej starszej siostry i dać jej specjalne zadania, takie jak zbieranie czystych pieluszek dla dziecka. Przypomnij jej o zabawnych rzeczach, które może robić, a których dziecko jeszcze nie lubi, takich jak chodzenie do przedszkola lub zabawa w parku.
Kiedy powinienem zacząć ustalać daty zabaw dla mojego dziecka? Chcę, żeby czuł się komfortowo w towarzystwie innych dzieci.
Niemowlęta nie nawiązują kontaktów towarzyskich w taki sposób, w jaki robią to starsze dzieci, ale wiele matek i tak planuje daty zabaw, ponieważ lubią interakcję z innymi rodzicami. Małe dzieci zazwyczaj angażują się w „zabawę równoległą”, co oznacza, że bawią się blisko siebie, ale osobno. Prawdziwie znaczące interakcje mogą rozpocząć się w wieku dwóch lat, więc jest to dobry czas na randki. Niech to będzie małe i krótkie: jedno lub dwoje innych dzieci, przez 60 do 90 minut. Twoje dziecko może nadal zachowywać się samolubnie, odmawiać dzielenia się i bawić samodzielnie. To całkowicie normalne! Jednak przebywanie z innymi dziećmi pomaga położyć podwaliny pod ważne umiejętności, takie jak współpraca i dobre maniery. Zostaw dzieci w spokoju, aby mogły nauczyć się bawić ze sobą, ale trzymaj się blisko, aby móc wkroczyć, jeśli ktoś się zdenerwuje.

Nauka korzystania z nocnika mojego pierwszego dziecka nie była łatwa. Czy masz jakieś wskazówki lub wskazówki dotyczące skutecznej nauki korzystania z nocnika?

Po pierwsze: upewnij się, że Twoje dziecko jest gotowe. Kiedy już ustalisz, że Twoje dziecko radzi sobie z nauką korzystania z nocnika, pomocne będzie pochwalenie go i niewielka nagroda (np. naklejka) za każde udane skorzystanie z nocnika. Unikaj karania lub zawstydzania dziecka za wypadki. Jeśli wypadki będą się powtarzać, spróbuj odłożyć naukę korzystania z nocnika na kilka tygodni lub zapytaj pediatrę. U około 10% dzieci do 7. roku życia pęcherz rozwija się powoli i może wymagać leczenia. Delikatnie, ale stale przypominaj o konieczności skorzystania z nocnika po posiłku lub przed podróżą samochodem i przed snem. Jeden super pomocnik: spodnie treningowe Bambo Nature, które maluchy łatwo podciągają w górę i w dół, ale są również wystarczająco chłonne, aby utrzymać 31 uncji wilgoci w ciągu 24 godzin – na wszelki wypadek!

Jakieś wskazówki dla dziecka i starszego dziecka dzielącego pokój?

Spójność jest kluczowa. Kontynuuj rutynę każdego dziecka na dobranoc – na przykład kąpiel, kołysanie i karmienie dziecka, a także kąpiel, książka i przytulanie na dobranoc dla starszego rodzeństwa. Rozłóż godziny kładzenia się spać tak, aby dziecko kładło się spać jako pierwsze, aby starsze dziecko miało trochę więcej czasu dla Ciebie. Wyjaśnij starszemu dziecku, że możesz wchodzić i wychodzić z pokoju, aby nakarmić dziecko, ale ono może pozostać w łóżku. (Małe dzieci śpią ciężko, więc ich przebudzenie zajmuje dużo czasu.) Dla ubezpieczenia użyj aparatu generującego biały szum, aby nagłe dźwięki wydawane przez jedno z dzieci nie przeszkadzały drugiemu. Po okresie przyzwyczajenia każde dziecko powinno być w stanie wyciszyć regularne nocne hałasy drugiego dziecka. Z czasem przekonasz się, że dzielenie pokoju może zbliżyć tę dwójkę do siebie.

Jakie są najnowsze porady dotyczące tego, kiedy rozpocząć podawanie pokarmów stałych,jak je wprowadzać i czym karmić?

Szukaj oznak, że Twoje dziecko jest gotowe na jedzenie stałe. Zazwyczaj dzieci zaczynają wykazywać zainteresowanie „prawdziwym” jedzeniem w wieku od czterech do sześciu miesięcy i z niewielką pomocą potrafią siedzieć, trzymać głowę stabilnie i połykać jedzenie z łyżki. Na początku trzymaj się cienkich puree i stopniowo zwiększaj je do grubszych. Płatki dla niemowląt były standardowym pierwszym pożywieniem, ale puree z owoców i warzyw, takie jak banan, awokado i słodkie ziemniaki, są również świetnymi przystawkami. Wprowadzaj jeden pokarm na raz i odczekaj kilka dni pomiędzy, aby móc obserwować reakcje alergiczne. A jeśli Twoje dziecko kręci nosem na określone jedzenie, spróbuj ponownie innego dnia — może minąć do 10 prób, zanim spróbuje czegoś nowego!

Czym są spodnie treningowe i jak je nosić?

Spodnie treningowe ratują życie, gdy Twoje dziecko rozpoczyna naukę korzystania z nocnika. To jednorazowa bielizna, którą można podciągać w górę i w dół jak zwykłe majtki, ale która w razie wypadku może również pochłaniać wilgoć. Ułatwiają przejście z pieluszek na bieliznę dla dużego chłopca lub dużej dziewczynki. Dla spokoju ducha wypróbuj spodnie treningowe Bambo Nature, które mają oznakowanie ekologiczne, są przyjazne dla skóry i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych ani znanych alergenów. Mogą także utrzymać do 31 uncji wilgoci w ciągu 24 godzin — co zapewnia bezproblemową ochronę przed nieuniknionymi wypadkami!