Certyfikaty

Informacje o certyfikatach i oznakowaniach ekologicznych Bambo Nature

Współpracujemy z najbardziej rygorystycznymi agencjami certyfikującymi na świecie, aby zaoferować najlepsze i najbezpieczniejsze pieluchy Bambo Nature oraz produkty do pielęgnacji skóry. Dowiedz się więcej o oznakowaniach ekologicznych i referencjach, jakie zdobyły nasze produkty, oraz co to oznacza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Nordic Swan Ecolabel Logo

Certyfikat ekologiczny Nordic Swan Ecolabel — promujący zrównoważony rozwój na każdym kroku

Mając na celu stworzenie zrównoważonego społeczeństwa poprzez zrównoważony konsumpcjonizm, oznakowanie ekologiczne Nordic Swan ocenia wpływ produktów na środowisko w całym ich cyklu życia – od wyboru surowców, przez proces produkcyjny, aż po utylizację produktu.

 

Asthma Allergy Nordic Logo

Asthma Allergy Nordic – prestiżowa niebieska etykieta honorująca świadomość alergii

Asthma Allergy Nordic oferuje certyfikaty produktom, które stwarzają najmniejsze możliwe ryzyko wywołania alergii. Głównym celem jest ułatwienie osobom z alergią kontaktową znalezienia produktów, które czynią codzienne życie lepszym.

 

Forest Stewardship Council Logo

FSC® – Forest Stewardship Council – nagradzanie odpowiedzialnego wykorzystania produktów leśnych

FSC® (Forest Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja pozarządowa zajmująca się promocją odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. Produkty z certyfikatem FSC® powstają z surowców pochodzących z dobrze zarządzanych lasów i odpowiedzialnych źródeł. Identyfikowalność i integralność etykiety są utrzymywane dzięki rygorystycznym środkom kontroli, a wybierając produkty z certyfikatem FSC®, pomagasz dbać o lasy oraz ludzi i dziką przyrodę, którzy nazywają je domem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fsc.org.

 

EcoCert Logo

Ecocert COSMOS - znak kosmetyków przyjaznych środowisku

Ecocert COSMOS, pierwsza jednostka certyfikująca kosmetyki naturalne i certyfikowane organiczne, gwarantuje, że produkty spełniają wysokie standardy ekologiczne, począwszy od składników aż po opakowanie. Do certyfikacji kwalifikują się wyłącznie produkty zawierające co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego (wagowo).

 

Dermatologically Tested Logo

Testowane dermatologicznie – satysfakcjonujące produkty, które są delikatne dla skóry

Symbol Testowany Dermatologicznie gwarantuje, że produkt został przebadany pod kątem potencjalnych reakcji skórnych przez niezależne laboratorium zewnętrzne. Oznacza to, że z naszych produktów mogą korzystać nawet osoby o wrażliwej skórze.

 

EU Ecolabel Certificate Logo

Oznakowanie ekologiczne UE

Oznakowanie ekologiczne UE, znane również jako Kwiat UE, to oficjalny znak ekologiczny w Europie. Produkty posiadające oznakowanie ekologiczne UE spełniają rygorystyczne wymagania środowiskowe w zakresie surowca, produkcji, użytkowania, dokumentacji i bezpieczeństwa.

 

CE Logo

Znak CE

Znak CE znajduje się na wielu produktach będących przedmiotem obrotu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Oznacza to, że produkty zostały ocenione pod kątem spełnienia wysokich wymagań w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. CE oznacza Conformité Européenne (zgodność europejska) i jest powszechnie uznawana na całym świecie.

 

Vegan Society Logo

Wegański znak towarowy

Znak towarowy Vegan to autentyczny międzynarodowy standard wegański, zarządzany przez The Vegan Society. Aby uzyskać znak towarowy wegański, produkt musi spełniać kilka kryteriów, w tym brak składników pochodzenia zwierzęcego i brak testów na zwierzętach.

 

OEKO-TEX Standard 100 2209241 Centexbel Logo

OEKO-TEX® Standard 100

OEKO-TEX jest niezależną stroną trzecią, która testuje i kontroluje szkodliwe substancje w wielu produktach konsumenckich. Certyfikacja gwarantuje, że dany produkt spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące składników, chemikaliów procesowych, kolorów, śladowych ilości i dodatków. System etykietowania istnieje od 1992 roku.

 

EcoSun Pass Logo

EcoSun Pass

EcoSun Pass to narzędzie służące do oceny wpływu produktów przeciwsłonecznych na środowisko. Aby uzyskać certyfikat, kombinacja filtrów przeciwsłonecznych w produkcie musi spełniać określone parametry w obliczeniach, aby uzyskać minimalną szkodę dla środowiska oceanicznego. Filtry przeciwsłoneczne, które zdobywają EcoSun Pass, są przyjazne dla raf, co oznacza, że zawierają minimalną i najbardziej przemyślaną ilość substancji chemicznych, które mogą uszkodzić rafy koralowe i inne organizmy morskie.

 

TUV Biobased logo

TUV OK

TUV OK biobased to certyfikat strony trzeciej przyznawany opakowaniom wyprodukowanym w ponad 20% z surowców odnawialnych. Liczba gwiazdek na logo odnosi się do uzyskanej klasy zawartości węgla pochodzenia biologicznego (BCC). Opakowanie papierowe Bambo Nature posiada certyfikat 4 gwiazdek, co oznacza, że w jego produkcji zastosowano ponad 80% BBC, czyli najwyższą.

 

Post-consumer recycled bag 30% Logo

30% z recyklingu poużytkowego

Nasze opakowania na pieluchy Bambo Nature składają się w 30% z surowców pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego, co oznacza, że do produkcji potrzeba mniej pierwotnego plastiku. Materiały pochodzące z recyklingu pochodzą z konsumenckich odpadów z tworzyw sztucznych z gospodarstw domowych, które są dokładnie czyszczone i sortowane według gatunku. W ten sposób ograniczamy zużycie zasobów nieodnawialnych poprzez rozsądne wykorzystanie systemu recyklingu.

 
ISO14001 Certificate

ISO14001

ISO14001 zaświadcza, że producent pieluszek Bambo Nature, firma ABENA Produktion A/S, posiada system zarządzania środowiskowego. Norma zapewnia przedsiębiorstwom ramy minimalizujące ich negatywny wpływ na środowisko. Certyfikat otrzymują firmy, które patrzą „w oczy” swojemu wpływowi na środowisko i aktywnie pracują nad jego poprawą.

 

IS50001 Certificate

ISO50001

Producent pieluszek Bambo Nature, firma ABENA Produktion A/S, posiada certyfikat ISO50001. Certyfikat jest dowodem naszego systemu zarządzania energią, dzięki któremu aktywnie pracujemy nad zmniejszeniem całkowitego zużycia energii. Oprócz pracy nad projektami ciągłej optymalizacji zużycia energii, monitorujemy także nasze zużycie energii i efektywność oraz wyznaczamy roczne cele w zakresie wydajności energetycznej.

 

Sedex Member Logo

SMETA

Posiadamy certyfikat SMETA i przestrzegamy Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy. SMETA to podlegający audytowi standard certyfikacji, który zachęca organizacje do opracowywania, utrzymywania i stosowania społecznie akceptowalnych praktyk w swoich miejscach pracy.

 

Uwaga: certyfikaty odnoszą się wyłącznie do poszczególnych produktów, na których się pojawiają.