Czas na wakacje? Mamy dla Ciebie wskazówki dotyczące pierwszej podróży z dzieckiem

Czas na wakacje? Mamy dla Ciebie wskazówki dotyczące pierwszej podróży z dzieckiem

Jeśli lubisz podróżować, możesz wybrać się z dzieckiem niemal wszędzie. W końcu wydaje się, że ludzie mają je na całym świecie, więc najprawdopodobniej będzie też miejsce dla Ciebie! Jeśli Twoja gorączka podróżnicza narasta, dlaczego nie zacząć już teraz przygody podróżniczej dla swojego dziecka? Oto kilka rzeczy do rozważenia, sprawdzenia, przygotowania i spakowania na pierwszą podróż z dzieckiem.

Zrelaksuj się...

Potrzebujesz przerwy od codziennych obowiązków, prania, planów posiłków, zakupów spożywczych i zarządzania czasem z minuty na minutę? Wakacje typu all inclusive cieszą się dużą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Twoje posiłki są serwowane, niektóre miejsca oferują kilkugodzinną opiekę dzienną lub zajęcia dla dzieci, Twoje łóżko jest pościelone każdego ranka, a jeśli masz na to ochotę, możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po lokalnych atrakcjach.

Nawet jeśli Twoje preferencje dotyczące podróży przed dzieckiem obejmowały miasta lub aktywne wakacje, ta opcja może być relaksująca dla całej rodziny, gdy Twoje dziecko jest małe (a Ty jesteś pozbawiony snu). Twoje dziecko nic nie będzie pamiętało, więc nie martw się, że przegapisz wspaniałe zachody słońca, muzea lub miejsca dzikiej przyrody – będziesz mieć mnóstwo czasu na przedstawienie tych rzeczy, gdy Twoje dziecko będzie trochę starsze. Włącz ulubioną muzykę, przynieś zabawki i książeczki z opowieściami, a będą szczęśliwi, mogąc po prostu być z Tobą.

Wybierz się na wycieczkę

Jeśli masz na to siłę i energię, aktywne wakacje mogą być świetną zabawą dla Twojego dziecka. I wszyscy będziecie mieli dużo świeżego powietrza! Jeśli więc nie możesz się doczekać, aby po porodzie ponownie zacząć nurkować, wędrować, wspinaczkę górską lub jeździć na rowerze, wystarczy trochę więcej planowania, wyposażenia i ewentualnie opiekunki, aby zabrać dziecko na wakacje.

 • Jeśli Twoje dziecko jest przyzwyczajone do przebywania w wodzie, z chęcią będzie się z Tobą pluskać. Zawsze, gdy jesteś w wodzie, używaj pływaków dla dzieci i zdrowego rozsądku. I spakuj pieluchy do pływania, jeśli zamierzasz korzystać z basenu!
 • Jeśli nurkujesz, upewnij się, że ktoś inny może zaopiekować się Twoim dzieckiem na lądzie/na łodzi, niezależnie od tego, czy jest to partner, podróżujący z Tobą dziadek czy opiekunka na miejscu.
 • Piesze wędrówki i jazda na rowerze z dziećmi mogą być świetną zabawą. Będzie im miło przebywać blisko Ciebie w nosidełku na brzuchu lub na plecach podczas wypraw na szlaki, wzgórza lub góry.
 • Na wakacje rowerowe możesz zabrać ze sobą przyczepkę rowerową, na której Twoje dziecko będzie mogło wygodnie leżeć (lub siedzieć, jeśli jest trochę starsze). Ruch i świeże powietrze je ukoją, więc nie zdziw się, jeśli prześpią całą noc!
 • Zaplanuj przerwy na karmienie lub zmianę pieluszki.
 • Ubierz dziecko w ubrania odpowiednie do pogody, zabierz ze sobą krem ​​​​przeciwsłoneczny, artykuły do ​​karmienia oraz pieluchę podróżną i zestaw do pielęgnacji w małym plecaku. Pamiętaj o workach na śmieci, aby nie zostawiać śmieci w przyrodzie. (I powiedz swojemu dziecku, kiedy podrośnie, że kiedyś zmieniłeś mu pieluchę na szczycie góry.)

  Podróże samochodem

  Jeśli planujesz podróż samochodem, zastanów się najpierw, jak reaguje Twoje dziecko, gdy spędza dłuższy czas w samochodzie.

  • Niektóre dzieci zasypiają zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce – nie ma problemu. Jeśli jednak Twoje dziecko łatwo zapada na chorobę lokomocyjną, zaplanuj częste postoje i świeże powietrze. Jeśli dotarcie do celu zajmie trochę więcej czasu, kogo to obchodzi? Jesteś na wakacjach, możesz robić co chcesz!
  • Możesz wyłożyć fotelik samochodowy jednorazową matą do przewijania, a na górze torby spakować chusteczki dla niemowląt i dodatkowe komplety ubranek dla dzieci, aby mieć do nich łatwy dostęp.
  • W razie potrzeby zarezerwuj nocleg gdzieś po drodze.
  • Przynieś swojemu dziecku książki, które możesz czytać – jeśli ma mniej niż rok, nie będzie obchodziło go, co czytasz, sam Twój głos będzie dla niego kojący, abyś mógł przejść przez swój nowy kryminał – win win!
  • Sprawdź w miejscu docelowym, czy oferują łóżeczka dziecięce lub łóżeczka podróżne – i w razie potrzeby zabierz ze sobą własne.

   A może samolotem?

   Jeśli lecisz z dzieckiem, jest kilka rzeczy, które powinieneś najpierw sprawdzić u linii lotniczej:

   • Czy można zarezerwować wyznaczone miejsca z przenośnym łóżeczkiem dla rodzin podróżujących z dziećmi?
   • Jakie są zasady wnoszenia na pokład samolotu mleka modyfikowanego i butelek?
   • Jaka jest procedura wnoszenia na pokład wózków, fotelików samochodowych i innego sprzętu dziecięcego: czy musisz go odprawić razem z bagażem, przynieść do bramki czy zabrać jako bagaż podręczny?
   • Podobnie jak Ty możesz odczuwać trzaskanie w uszach, gdy ciśnienie w kabinie zmienia się podczas startu i lądowania, tak samo będzie się działo z Twoim dzieckiem. Nie możesz kazać mu poruszać szczęką, połykać lub trzymać nos, aby wyrównać ciśnienie. Prostym rozwiązaniem jest karmienie ich podczas startu i lądowania. Niezależnie od tego, czy czujesz się komfortowo karmiąc piersią, czy dajesz dziecku butelkę, mechanizm połykania złagodzi wszelki dyskomfort.
   • Nosidełko jest niezwykle przydatne na ruchliwym lotnisku, a jeśli Twoje dziecko poczuje się niespokojne, gdy jesteś w powietrzu, możesz chodzić po przejściu w tę i z powrotem, aby je pocieszyć.
   • Jednorazowe maty do przewijania przydadzą się wszędzie – na siedzeniu lotniska, przewijaku w samolocie, w łóżeczku podróżnym w samolocie, jeśli dziecko musi spać na Twoich kolanach – po prostu zabierz ze sobą kilka!

   Wskazówki na wakacje z dzieckiem

   • Podróżujesz za granicę? Sprawdź z dużym wyprzedzeniem, czy Twoje dziecko potrzebuje własnego paszportu i/lub wizy, i rozpocznij procedurę
   • Czy Twoje dziecko posiada wszystkie wymagane szczepienia? Sprawdź u swojego lekarza.
   • Skontaktuj się z liniami lotniczymi, w jaki sposób mogą pomóc Tobie i Twojemu dziecku
   • Niektóre linie lotnicze zezwalają na wniesienie na pokład nieotwartych torebek ze słodyczami lub przekąskami – zabierz ze sobą swoje ulubione, aby utrzymać stabilny poziom cukru we krwi.
   • Sprawdź w miejscu docelowym:
   1. Mają łóżeczko dziecięce czy łóżeczko turystyczne?
   2. Czy mają wózek, który możesz pożyczyć lub wypożyczyć?
   3. Czy mają kuchenkę mikrofalową lub inne urządzenia, które mogą pomóc w sterylizacji butelek?
   4. Czy mają opcję opiekunki/opieki dziennej, jeśli chcesz wyjść na godzinę lub dwie?
   5. Czy możesz zarezerwować cichy pokój rodzinny z dala od potencjalnych gości imprezowych lub miejsc zajęć?
   • Spakuj wystarczającą ilość butelek i posiłków. Jeśli Twoja linia lotnicza pozwala Ci zabrać je w bagażu podręcznym, jesteś bezpieczny, nawet jeśli Twój bagaż rejestrowany powinien skorzystać z objazdu i nie dotrzeć w tym samym czasie co Ty.
   • Spakuj łatwo dostępną odzież na zmianę dla każdego.
   • Zabierz ze sobą plastikowe torby, abyś miała gdzie odłożyć ubranka swoje lub dziecka po pluciu lub gorszym wypadku, a także brudne pieluchy lub chusteczki.
   • Jeśli podróżujesz w różnych strefach czasowych, przygotuj się na zmęczenie spowodowane zmianą strefy czasowej i odpowiednio dostosuj swoje plany i oczekiwania na pierwsze kilka dni.

    Niezależnie od Twoich planów na wakacje, Twoje dziecko będzie czuło się szczęśliwe i bezpieczne, jeśli to zrobisz. Przygotuj, co możesz i zaufaj, że jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem, znajdziesz sposób, aby sobie z tym poradzić. Idźcie więc razem odkrywać świat, wyznaczajcie możliwe do zrealizowania cele i oczekiwania, cieszcie się razem spędzonym czasem z rodziną. Podziel się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi podróży na Facebooku i Instagramie! 

    Powrót do blogu