Spokojnie, świetnie sobie radzisz

Spokojnie, świetnie sobie radzisz

Nie palić, nie pić alkoholu, nie spożywać cukru, glutenu, chemikaliów, odpoczywać, ale nie spać za dużo, ćwiczyć, ale nie przesadzać, spożywać suplementy, ale nie jako substytut organicznej żywności, relaksować się, ale nie leniuchować, oczekiwać przyrostu masy ciała, ale starać się nie przytyć zbyt dużo - lista jest długa!

Niemożliwe jest przestrzeganie wszystkich wytycznych lub ograniczeń, bez względu na to, jak szlachetne są twoje intencje. Będą dni, w których mdłości lub zachcianki będą dyktować ci jedzenie wyłącznie cynamonowych bułeczek z IKEA lub marynowanych śledzi z Nutellą. Będą dni, kiedy twoje ciało zakotwiczy cię na sofie, ponieważ wszystko jest niewygodne lub dziecko jest niespokojne, właśnie wtedy, gdy planowałaś pójść pobiegać lub na siłownię.

Jeśli ciąża może Cię czegoś nauczyć, to pełnej synchronizacji ze swoim ciałem. Większość sygnałów będzie tak przytłaczająca, że ​​nie da się ich zignorować! Ciało odbudowuje się, jednocześnie budując kolejną osobę - daj mu chwilę wytchnienia i pobłażaj sobie, jeśli to jest to, czego potrzeba, aby utrzymać wysokie morale.

  • Podążaj za swoimi pragnieniami – Twojemu dziecku będzie dobrze! Chociaż, jeśli jesz TYLKO śmieciowe jedzenie lub masz ochotę na kredę lub rośliny domowe, może porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby sprawdzić, czy nie brakuje Ci niezbędnych minerałów i witamin.
  • Podczas ciąży ścięgna miękną i rozluźniają się, a proporcje i równowaga zmieniają się, co może sprawić, że będziesz bardziej podatna na kontuzje. Jeśli nie możesz ćwiczyć tak, jak zwykle, bądź otwarta na wypróbowanie czegoś innego. Zwolnienie tempa jest w porządku. Spacer zamiast biegania. Wypróbuj jogę regeneracyjną lub prenatalną zamiast zwykłych zajęć na siłowni. Popływaj w basenie i wykonaj kilka ćwiczeń zamiast przepłynąć swój zwykły kilometr.
  • Poddaj się snu, gdy go potrzebujesz. Pierwsze trzy miesiące to zazwyczaj okres, w którym ludzie zmagają się z wyczerpaniem.
  • Zaprzyjaźnij się ze swoimi kotkami z kurzu, jeśli lekarz zalecił ci odpoczynek. (Są spokojne i nie zaatakują cię podczas snu).
  • Bóle są normalne, ale należy je traktować poważnie. Zwolnienie tempa jest w porządku.

Twoje ciało się zmienia, Twoje potrzeby się zmieniają, Twoje życie się zmienia. Bądź ciekawa i podążaj za tym. Znajdź własną równowagę i poziom tolerancji na wszystko. Tak długo, jak celowo nie narażasz siebie lub swojego dziecka na niebezpieczeństwo, zrelaksuj się i wiedz, że radzisz sobie DOSKONAŁE!

Powrót do blogu