Pielęgnacja skóry: na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja skóry: na co zwrócić uwagę?

Szukając produktów do pielęgnacji skóry dziecka, ważne jest, aby szukać delikatnych produktów zaprojektowanych specjalnie dla wrażliwej skóry dziecka. Skóra dziecka różni się od skóry dorosłego, ponieważ ma inny poziom pH, gdy dziecko jest noworodkiem, skóra jest cieńsza, nieco bardziej podatna na infekcje i potrzebuje więcej nawilżenia. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak dbać o skórę dziecka i jakie produkty mogą w tym pomóc.

Spróbuj zapewnić swojemu dziecku naturalny start w życie, wybierając certyfikowane organiczne produkty do pielęgnacji skóry wykonane z naturalnych składników i zawierające jak najmniej składników. Ogólnie rzecz biorąc, spójrz na listę składników, aby zobaczyć, co znajduje się w produkcie. Im wyżej na liście znajduje się składnik, tym więcej jest go w produkcie, a długa lista składników nie jest równoznaczna z lepszym produktem - wręcz przeciwnie. Zawsze wybieraj naturalne, przyjazne dla skóry produkty bez perfum i barwników, ponieważ składniki te mogą powodować podrażnienia lub alergie skórne i nie są niezbędne do działania produktu.

 

Niech certyfikaty mówią same za siebie

Niektóre marki reklamują swoje produkty jako przyjazne dla niemowląt, ale mogą one nadal zawierać perfumy lub inne niebezpieczne składniki. Dlatego jednym z najlepszych i najłatwiejszych wskaźników, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie produktów do pielęgnacji skóry dla dziecka, są składniki, a także certyfikaty produktu. Wszystkie składniki mogą potencjalnie powodować reakcję alergiczną lub podrażnienie skóry, jednak jeśli kupujesz produkty do pielęgnacji skóry certyfikowane przez oficjalne organizacje certyfikujące, możesz mieć pewność, że organizacja stojąca za logo dokonała krytycznej oceny składników i produktu. Tylko kilka składników może zostać zatwierdzonych przez organizacje takie jak Asthma Allergy Nordic, Nordic Swan Ecolabel i ECOCERT Cosmos. Na przykład, produkt nie może zostać zatwierdzony przez Asthma Allergy Nordic, jeśli zawiera perfumy i barwniki.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z ważnych oficjalnych certyfikatów, których należy szukać podczas zakupów bezpiecznej pielęgnacji skóry dziecka.

Asthma Allergy Nordic

Certyfikat Asthma Allergy Nordic jest jedną z najważniejszych etykiet, których należy szukać w produktach do pielęgnacji niemowląt. Organizacja oferuje certyfikację produktów, które stwarzają minimalne ryzyko wywołania alergii skórnej. Produkty certyfikowane przez Asthma Allergy Nordic nie zawierają perfum, a każdy składnik jest dokładnie badany przez specjalistę. Ten symbol ułatwia osobom z alergiami skórnymi, astmą lub innymi zaburzeniami układu oddechowego znalezienie produktów, które poprawiają codzienne życie. Etykieta gwarantuje, że:

 • produkt stwarza minimalne ryzyko wywołania alergii skórnej
 • produkt nie zawiera perfum

  ECOCERT Cosmos

  ECOCERT Cosmos to globalny standard dla certyfikowanych kosmetyków organicznych. Certyfikat gwarantuje, że co najmniej 95% składników produktu jest pochodzenia naturalnego, cały proces produkcji jest kontrolowany, a opakowanie składa się z materiałów biodegradowalnych lub wielokrotnego użytku. Certyfikat ekologiczny ECOCERT cosmos na produkcie gwarantuje:

  • że co najmniej 10% wszystkich składników jest pochodzenia organicznego
  • że produkt został wyprodukowany w procesach produkcyjnych, które są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla zdrowia ludzkiego
  • odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych
  • że produkt nie zawiera składników petrochemicznych, takich jak parabeny, perfumy i barwniki (z wyjątkiem dozwolonych konserwantów)
  • że produkt nie zawiera składników GMO

    

   Nordic Swan Ecolabel

   Nordic Swan Ecolabel to kolejny ważny certyfikat, którego należy szukać. Nordic Swan Ecolabel to oficjalna skandynawska etykieta środowiskowa. Produkty z Nordic Swan Ecolabel spełniają rygorystyczne wymagania środowiskowe w zakresie produkcji surowców, użytkowania, dokumentacji i bezpieczeństwa. Logo Nordic Swan Ecolabel gwarantuje, że:

   • żaden ze składników nie znajduje się na unijnej liście substancji podejrzanych o działanie zaburzające gospodarkę hormonalną
   • produkt nie zawiera mikrodrobin plastiku
   • produkt nie zawiera perfum (specyficznych dla produktów dla niemowląt)
   • produkt nie zawiera substancji sklasyfikowanych jako rakotwórcze, mutagenne, szkodliwe dla rozrodczości lub alergenne
   • produkty są przyjazne dla środowiska i mają minimalny wpływ na środowisko.

    Testowane dermatologicznie

    Test dermatologiczny to test skórny przeprowadzany w celu sprawdzenia wpływu produktu na skórę. W Bambo Nature traktujemy testy dermatologiczne bardzo poważnie, a nasz symbol Dermatologically Tested gwarantuje, że nasze produkty zostały przetestowane pod kątem potencjalnych podrażnień skóry przez niezależne laboratorium zewnętrzne. Test jest przeprowadzany na co najmniej 50 osobach o różnych typach skóry. Próbka każdego produktu jest umieszczana na niewielkim obszarze skóry na 48 godzin, a następnie skóra jest obserwowana. Test jest przeprowadzany pod obserwacją dermatologa i wykazuje, że nasze produkty są przetestowane, bezpieczne dla dziecka i spełniają nasze standardy jakości.

    Na jakie składniki należy zwracać uwagę w pielęgnacji niemowląt i dlaczego?

    Powyżej wymieniliśmy niektóre z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie produktów do pielęgnacji skóry dla dziecka, ale których składników lepiej unikać? Jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie pielęgnacji skóry, trudno jest wiedzieć, które składniki są dobre, a które złe.

    SLS i SLES (siarczany)

    SLS i SLES to dwa rodzaje siarczanów, które są często dodawane do szamponów jako detergenty myjące, ponieważ pomagają spłukać włosy. Jednak jedną z wad tego rodzaju siarczanów jest to, że mogą one wysuszać skórę dziecka, podrażniać ją i powodować swędzenie. SLS i SLES są również składnikami, które tworzą pianę i bąbelki. Dzieci uważają, że piana i bąbelki są zabawne - a my jako rodzice możemy czuć, że nasze dziecko jest czystsze, gdy myjemy je szamponem, który się pieni. Jednak duża ilość piany i bąbelków nie sprawi, że dziecko będzie czystsze niż mniej bąbelków. Co więcej, siarczany mogą również szczypać w oczy. Kto nie próbował dyskutować i debatować z dzieckiem, aby przekonać je, że musi umyć włosy. To kolejna zaleta używania wyłącznie produktów bez siarczanów, takich jak Żel do mycia włosów i ciała Bambo Nature. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z SLS i SLES, co oznacza, że nasz szampon nie szczypie w oczy.

    Perfumy, substancje zapachowe i kolory

    Ważnymi składnikami, których należy unikać w produktach do pielęgnacji niemowląt, są perfumy, substancje zapachowe i barwniki. Perfumy - niezależnie od tego, czy są pozyskiwane naturalnie, czy syntetycznie - są niepotrzebnym dodatkiem do produktu, który zwiększa ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. To samo dotyczy składników barwiących. Perfumy i barwniki nie mają żadnego wpływu na działanie produktu na skórę, a produkty do pielęgnacji skóry dla dzieci zawierające perfumy nigdy nie zostaną zatwierdzone przez organizacje takie jak Asthma Allergy Nordic lub Nordic Swan Ecolabel. W Bambo Nature jesteśmy dumni, że nasza gama produktów do pielęgnacji skóry jest certyfikowana tymi dwoma znakami, a naszym zobowiązaniem wobec Ciebie jest stosowanie TYLKO tych składników, które są niezbędne do działania produktu. Wszystko inne pomijamy! Osobiście uważamy, że nie ma nic lepszego niż zapach dziecka, więc po co przykrywać go perfumami?

    Wskazówka: Podczas zakupów produktów do pielęgnacji skóry szukaj produktów z napisem: "no perfume", "perfume-free" lub "fragrance-free".

     

    Konserwanty - dobre czy złe?

    Ludzie często myślą, że wszystkie konserwanty są złe, ale jest to powszechne nieporozumienie. Tak, wiele konserwantów jest złych i nigdy nie powinno być stosowanych w produktach dla dzieci, jednak niektóre konserwanty są niezbędne. Dlaczego? Niektóre konserwanty zapewniają jakość produktu i zapewniają, że produkt może być otwarty dłuższy czas bez utraty jego działania. Chronią również przed przedostawaniem się bakterii i grzybów do produktu podczas jego używania. Istnieje tylko kilka konserwantów, które mogą być zatwierdzone zarówno przez Nordic Swan Ecolabel, Asthma Allergy Nordic, jak i ECOCERT Cosmos, więc jeśli wybierzesz produkty z tymi certyfikatami, możesz mieć pewność, że zawierają one tylko te konserwanty, które są absolutnie niezbędne i nie są szkodliwe dla zdrowia dziecka lub przyrody.

    W Bambo Nature jesteśmy dumni, że nasza oferta produktów do pielęgnacji skóry została certyfikowana kilkoma etykietami przyjaznymi dla środowiska i skóry. Używamy wyłącznie składników niezbędnych do działania produktu. Wszystko inne zostało pominięte! Dowiedz się więcej o naszych składnikach i certyfikatach.

     Powrót do blogu