Kiedy dzieci zaczynają raczkować?

Kiedy dzieci zaczynają raczkować?

W jakim wieku dzieci zaczynają raczkować?

Większość dzieci zaczyna raczkować w wieku od 6 do 10 miesięcy, ale niektóre dzieci całkowicie pomijają etap raczkowania i od razu przechodzą do stania i chodzenia. Wszystkie dzieci osiągają te kamienie milowe w swoim własnym czasie, a co najważniejsze, gdy ich ciała są na to gotowe, więc nie porównuj rozwoju swojego dziecka do dzieci przyjaciół i członków rodziny - zachęcaj swoje dziecko do jego własnej podróży i nie martw się o osiągnięcie określonych kamieni milowych w określonym czasie.

Znaczna część ogólnego rozwoju niemowląt jest napędzana czystą i radosną ciekawością - dzieci chcą być wszędzie, a także widzieć, dotykać i wąchać wszystko. Ciekawość i chęć odkrywania są jednymi z głównych motywatorów do rozpoczęcia raczkowania i ostatecznie chodzenia; jest to po prostu najbardziej efektywny sposób na szybsze dotarcie z punktu A do punktu B.

Oznaki, że Twoje dziecko przygotowuje się do raczkowania

W wieku około 6 miesięcy dziecko zacznie kołysać się w przód i w tył na rękach i kolanach - jest to znak, że dziecko przygotowuje się do rozpoczęcia raczkowania. Do tego momentu prowadzi kilka etapów, w których ciało dziecka wzmacnia się i przygotowuje do raczkowania, takich jak przewracanie się z pleców na brzuch, a także trzymanie własnej głowy; mięśnie, stawy i kości muszą być wystarczająco silne, aby utrzymać nowe ruchy związane z raczkowaniem, staniem i ostatecznie chodzeniem.

Jak możesz pomóc w raczkowaniu swojemu dziecku?

Chociaż jest to duży i ekscytujący krok w rozwoju dziecka, raczkowanie przyniesie również dodatkowe zmartwienia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nadszedł czas, aby przejść przez cały dom i naprawdę pomyśleć o zabezpieczeniu wszystkiego, co znajduje się w zasięgu dziecka; nie zapomnij o bramce przed schodami, jeśli je masz! Wcześniej można było zamknąć je w jednym obszarze i uważnie obserwować. Gdy nauczą się raczkować, staną się znacznie bardziej mobilne i wkrótce nie będziesz w stanie obserwować ich tak uważnie, jak kiedyś. Wiemy, że to przerażająca myśl, ale robisz wszystko, co w Twojej mocy, a nie masz oczu z tyłu głowy (choć zdecydowanie możesz ich czasem użyć!).

 

Jeśli chcesz zmotywować dziecko do rozpoczęcia raczkowania, spróbuj umieścić jego ulubioną zabawkę tuż poza jego zasięgiem. Możesz także spróbować usiąść tuż poza jego zasięgiem i zachęcić je do siebie.

Oprócz zabezpieczenia otoczenia przed dziećmi, możesz również upewnić się, że dziecko ma miękkie i bezpieczne podłoże do raczkowania. Jeśli nie masz dywanu, znajdź antypoślizgowe dywaniki lub kolorowe maty podłogowe, aby dać odpocząć malutkim kolankom.

A przede wszystkim upewnij się, że znajdziesz miękką, cienką i elastyczną pieluszkę, która zapewni Twojemu dziecku dużą swobodę ruchów i ochronę przed przeciekaniem. Dzięki naszym pieluszkom i pieluchomajtkom Bambo Nature otrzymasz oddychającą i superchłonną pieluszkę z podwójnymi ochraniaczami przed przeciekaniem, które zapewniają dokładne i bezpieczne dopasowanie, a także wygodny wskaźnik wilgotności.

Powrót do blogu